MANAVDAN ALDIM BİR TANE, EVE GELDİM BİN TANE

1 Kas

HORMONLU DOMATES

Konya’da manavdan aldığı domatesin patlayarak içinden yeni domateslerin çıktığını gören Necip Alper gözlerine inanamadı. Gıda Uzmanı Mehmet Yılmaz incelediği domatesin aşırı hormonlu olmasından dolayı içinden yeni bitkilerin çıktığını ifade etti.

Konya’da Necip Alper (42) evinin köşesindeki manavdan 3 kilo domes aldı. Evine dönen Alper, bir gün sonra domateslerin patlayıp içinden yeni domatesler çıktığını görünce şaşkına döndü. Alper, "Hormonsuz gıda bulmak zaten çok zor. Domateslerin de hormonlu olduğunu tahmin etmiştim. Bir gün sonra eşim kahvaltı hazırlarken beni çağırdı. Önceki gün aldığım domateslerin üst kısımları yarılmış içinden değişik bitkiler çıkmış. Çok şaşırdım. Domatesleri aldığım manava getirdim. Manav bunun normal olduğunu, hormonlu olduğu için bu tür şeylere alışmamız gerektiğini söyledi" dedi. Manav Hakkı Üstsel ise "Zaten tüm ürünlerde hormon var. Bu bizim ülkemizin bir gerçeği, bu domatesde hormon biraz fazlaymış. Ev ortamı sıcak olunca bir günde kendini göstermiş" şeklinde konuştu.

Domatesleri gören gıda uzmanı Mehmet Yılmaz da GDO’lu ürünlerin hayatımıza hükmettiğini belirterek "Aldığımız her üründe hormon var mı yok mu diye düşünmenin bir anlamı yok, büyük bir çoğunluğunda var. Şu an ülkemizde at eti, eşek eti insanlara yediriliyor. Bu yüzden neredeyse hormonlu gıdaları savunur hale geldik. Bu domatesin hormonlu olduğu bir gerçek. Hormonu aşırı olduğu için sıcak ortamda kendini tam anlamı ile geliştirmiş. Sağlık için son derece zararlı, bu mide ve karın ağrısı ile birlikte değişik ciddi rahatsızlıklara da sebep olabilir. GDO’lu ürünlerle ilgili gereğinin yapılmadığı kanaatindeyim. Halkın sağlığı ile oynanıyor" dedi.

HORMONLU DOMATES 2
Kaynak : Habertürk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: