Avukat Muzaffer Yılmaz Kimdir?

24 Şub

Cami karşıtı avukat ‘İş’ini biliyor

Başkent’te Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç hissedilen semtlere cami alanı tahsisi kararlarının hemen hemen tamamını yargıya taşıyarak, Danıştay 6. Daire’sinden iptal kararı çıkarttıran avukat Muzaffer Yılmaz, CHP ve CHP’lilere yakınlığı ile dikkat çekiyor.

Tekne aldığı haberleri ve internete düşen seks görüntüleriyle ilgili olarak açtığı davalarda CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın avukatlığını yapan isim olan Muzaffer Yılmaz’ın, CHP’nin hissesinin bulunduğu İş Bankası’nın da avukatlığını yaptığı öğrenildi. Yılmaz, yaklaşık 10 yıl İş Bankası’nda avukat olarak çalışmış.

“GÖKÇEK’İN HEDEF GÖSTERDİĞİ AVUKAT “

İş Bankası’ndan ayrıldıktan sonra Hukuk Bürosu kurmuş olan Muzaffer Yılmaz’ın internet sitesinde, cami alanı tahsislerini yargıya taşımalarından ötürü kendisine tepki gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili şu ifade yer alıyor: “melihgokcek.com.tr adresinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın hedef gösterdiği avukattır.”
Cami karşıtlığı ile gündeme gelen Çankaya Belediyesi’nin eski CHP’li Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın da avukatlığını yapan Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi’nin inşaatının durdurulması için ise dava açmıştı. Yılmaz’ın açtığı davalar neticesinde Danıştay 6. Daire’nin Başkent’te yapımını engellediği cami sayısının 15’i bulduğu anlaşıldı.

Davaların mimarı Avukat Muzaffer Yılmaz, konuyla ilgili sorularımız karşısında, cami düşmanı olmadıklarını savunarak, “Biz sadece cami yapımına dava açmıyoruz. Başka yapılar için de dava açıyoruz. Bugüne kadar Büyükşehir’in 500’e yakın kararını yargıya taşıdık. Cami yapımı davaları bunların ancak yüzde 3’ü kadardır” diyor.

Bir Yanıt to “Avukat Muzaffer Yılmaz Kimdir?”

  1. EMİNE BÜYÜKAYVAZ 15:33 #

    işte bu kadar kolay… bi insanı kötü ve dinsiz ilan etmek..yazık..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: