Engin Kabadaş Kimdir?

30 Nis

alay kabadaş

Siyasi partilerle birlikte TSK’da da seçim çalışması başladı. Çankırı Garnizon Komutanı Albay Kabadaş olduğu iddia edilen kişi, ‘emirle’ askeri personelin eşlerini siyasi konularda eğitti.

SİYASİLER seçim meydanlarına inerken TSK’nın da seçim çalışmalarına başladığı ortaya çıktı. Çankırı Garnizon Komutanı Albay Engin Kabadaş’ın “emirle” TSK personelinin eşlerine yönelik miting gibi konuşmasında Türk halkı, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelik ağır ifadeler yeralıyor. İnternette dolaşan komik resimleri gösteren Albay Kabadaş “İşte Türk halkı bu, bunlar oy verecek” diyerek milleti aşağılıyor.

Emirle siyasi bilinçlendirme çabası

Slaytlar eşliğinde yapılan seminerde Garnizon Komutanı Albay Engin Kabadaş, subay, astsubay ve uzman erbaşlara emirle konferanslar verildiğini, sıranın TSK mensuplarının eşlerine geldiğini belirtiyor. İnternet sitesine düşen ve Çankırı Garnizon Komutanı Albay Engin Kabadaş’a ait olduğu iddia edilen görüntüler komutanın hazırladığı slaytlar eşliğinde başlıyor.

AK Parti için ‘malum parti’ tabiri

Seminerde özellikle AK Parti’nin yüksek oy almasından duyulan endişe açıkça dile getiriliyor. AK Parti’nin başarılı olmaması isteniyor. Kabadaş, AK Parti’den “malum parti” diye söz ederek dönüşüm yasasının çıkması halinde partinin oylarını yüzde 67’ye çıkarması endişesi dile getiriliyor. Slaytlarda yüzde 67’nin hesabı şöyle yapılıyor:

“Hükümetin daha doğrusu malum partinin 23 Temmuz seçimlerinde almış olduğu oy oranı belli, yüzde 47 öyle değil mi? 10 milyon kaçak bina. Yerel yönetimler de biliyorsuz bu partinin yönetiminde. Her binada 3 kişi olsa normal şartlarda kaç kişi yapar? Otuz milyon. Bu 30 milyondan, bundan hadi seçim yaşında olan atıyorum ben, 10 milyon kişi oy kullanacak. Bakın 10 milyon oy demek. Yüzde 47 ile değil, yüzde 67 ile seçimi kazanır.”

alay kabadaş 2

‘Yeni Anayasa’ diyen de nasibini aldı

Yeni anayasa çalışmalarında ismi öne çıkan Prof. Dr. Ergun Özbudun da seminerde hedef gösterildi. Özbudun’un özellikle üniversitelerde türbanın serbest olması gerektiği yönündeki sözlerine atıf yapılarak, yeni anayasanın türbana özgürlükten ibaret olduğu, AK Parti’nin demokrasi söylemlerinin aldatmaca olduğu anlatılıyor.

Bülent Arınç’a ağır hakaretler

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç seminerde “en önemli görevi ülkeyi karıştırmak” diye niteleniyor. Slayt sunumunda Arınç’ın fotoğrafı kullanılarak “Yine meşhur, biliyorsunuz bu geçtiğimiz dönem Meclis Başkanlığı yapan kişi ki, en önemli görevi ülkeyi karıştırmak olduğu için bu şahsın meşhur ifadeleri var biliyorsunuz cuma günleri tatil olsun demiş” deniliyor.

Gül’e ‘Atatürk taklitçisi’ dendi

Cumhurbaşkanı Gül’ün fotoğrafının yeraldığı slaytta ise Albay Kabadaş “2002 yılında üç ay başbakanlık yaptı” diyerek YAŞ kararlarına şerh koymasını eleştiriyor.  Gül’ün Köşk’te Çankaya Sofraları adı altında önde gelen isimlerle bir araya gelmesine de katlanamayan Albay Kabadaş şöyle konuşuyor: “Atatürk taklitçiliği, masumane gözüken göz boyama. Atatürk Çankaya’daki evinde ülke meselelerini konuşurdu. Ama bakın taklit ediliyor bunlar. Burada su var burada göstermelik şarap kadehleri var filan filan… İşte törenlere falan katılıyoruz. Salonda başörtülüler hemen çırttırıyoruz…”

Erdoğan’la Atatürk’ü karşılaştırdı

Başbakan Erdoğan’ın Mersin’deki protestocuyla konuşmasıyla Atatürk’ün bir vatandaşla konuşmasının fotoğraflarını yan yana koyan Albay, şöyle diyor; “Ne kadar ilginç. Yani Atatürk’ün büyüklüğü, bakın gözlerindeki dikkati, köylüyle konuşması, saygıyla gözlerine bakması vs.vs.vs. Şu fotoğrafa bakın bir de şu fotoğrafa bakın. Tehdit, aşağılama, her şey var.” ANKARA STAR

‘KÜRT’ KELİMESİNDEN RAHATSIZ

‘Kürt Kardeşim’ sözü rahatsız etti

BAŞBAKAN Erdoğan’ın “Kürt kardeşlerimiz” demesinin bile eleştirildiği seminerde Albay Kabadaş “Yok Kürt kardeşimiz, yok Kürt realitesi filan filan, ülke kötüye gidiyor. Üst kimlik, alt kimlik, filan filan.  Şuanda Türkiye’de tartışılan iki konu. Ülkemizi parçalamak için milletimizi dağıtmak için bunlar tartışıldı. Ülkemizin içinde olduğu durumu ben izah etmeye çalıştım. Ne kadar bilinçli olursak çoluk çocuğumuzu koruruz” dedi.

BAŞÖRTÜLÜ EŞ RAHATSIZLIĞI

Resimlerini koyup hakaret ediliyor

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve eski Bakan Kemal Unakıtan ve oğulları hakkında ağır hakaretler de seminere damgasını vurdu. Gül’ün oğlu için “Köşk’te Kayseri tüccarı yetişiyor” slaytı kullanılması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı’nın eşlerinin fotoğrafları hedef gösterilerek “İşte bakın devletin tepelerine atananlar aranan hususlar. Hanımı türbanlı olacak, İHL mezunu olacak” denildi.

<Photo 1>

<Photo 2>

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: