Metin Lokumcu Kimdir?

1 Haz

Metin Lokumcu

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin’in Hopa ilçesindeki mitingi sırasında KESK, CHP, ÖDP, HALKEVİ, TKP VE EMEP’e bağlı kişilerce çıkartılan olaylarda göstericiler arasında bulunan ÖDP üyesi emekli öğretmen 54 yaşındaki Metin Lokumcu’nunun, Adli Tıp Raporuna heyacanın tetiklemesi sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi. Otopsi sonucu herhangi bir darbeye rastlanmadığı bildirildi.

Metin Lokumcu polislerle tartışıyor

Gün boyu gerilimin tam ortasında olan Devrimci Emekli Öğretmen Metin Koyuncu Polislerle tartışıyor.

Metin Lokumcu Taş Atarken

Metin-Lokumcu-tas

Emekli Öğretmen Metin Lokumcu olayları yatıştırmak yerine ortamı sürekli germeye devam etmiş. Polislere ve Başbakanın otobüsüne taş atmış.

Metin Lokumcu ilerleyen yaşına ve sağlık problemlerine rağmen büyük ustalıkla el kadar taşları başbakanın da içinde bulunduğu seçim otobüsüne fırlatmayı başarıyor. Bu haraketi ile daha kendisinden daha geride duran devrimci gençlere örnek oluyor.

Metin Lokumcu Vatandaşla Tartışıyor

Metin Lokumcu, göstericileri sukunete davet eden kendisinden yaşça daha büyük bir Amcayı da iterek demokrasi dersi veriyor.

Servet Erkan

Devrimci gençlerin demokratik hak talepleri! sırasında bir koruma görevlisi kendisine isabet eden büyükçe bir taşla dengesini kaybedip düşüyor. Beyin travması geçiriyor. Evli ve henüz 40 günlük bir bebeği var.

devrimci

Ankara ve İstanbuldaki yoldaşlar panzerlerin üzerine çıkarak barikat kuran polislere bayrak sopaları ile vuruyorlar.

metin lokumcu

Seçim otobüsünün hemen yanı yaşlı bir amca protestocuların taşlı saldırısına kızmış elinde taşla gelmiş kızı koşarak geliyor Metin Lokumcu yaşlı dedeye kışkırtma insanları geç oraya diye bağırıyor.

kışkırtmayın

Kızı baba giiit diye diyor ağlamaklı ve sesi kısılmış Metin Lokumcu müdahele ediyor başka işin yok mu senin diyor. Kalabağını provoke etme diyor.

yerde atılan taşlar

Toplumu kışkırtıyorsun Fetullahçı mısın pezeveng diye bağırıyor. Gruptaki gençlerden birisi bir diğeri koluna giriyor. Yerde seçim otobüsüne atılan taşlar gözüküyor.

ftn

METİN LOKUMCUNUN SON ANLARI

çocuklarımızı okutmayacağız emniyetçilere sesleniyorum

Emekli bir öğretmen olan Metin Lokumcu Emniyetçilere bağırıyor. “ Çocuklarımız okutmayacağız”

metin lokumcu em

Koluna giren polise.. “Siz şimdi başladınız ben 30 sene önce başladım yeter artık bunaldım yaa”

Çok öfkeli olduğu yüzünden belli el kol hareketleri yapıyor. Polis nazikçe müdahele ediyor. Sırtını sıvazlıyor.

 

dev yol

Metin Lokumucu Devrimci Yolumuzda yaşayacak

dev yol 2

Metin Lokumcu Dev Yol Bayrağına sarılı olarak defnediliyor. Yaşadığı gibi öldü öldüğü gibi dirilecek ondan sonrası zaten malum

metin lokumcu 3

Devrimci dostları Metin Lokumcu’yu son yolculuğuna uğurluyorlar. Seçim çalışmalarının tam ortasında üzerlerinde CHP bayrakları var.

metin lokumcu 4

Mezarında tekbirler getirilmiyor, dualar okunmuyor sol eller havada yemin ediliyor. O da zaten öyle isterdi. Bir devrimci gibi uğurlanmayı.

Olaylar kronolojik olarak şöyle gelişti.

Başbakanın seçim otobüsü hopaya girerken devrimci güçler sahil yolunda beklediler ve bir süre başbakanın hopaya girişini engellediler. Bu sırada polise ve seçim otobüsüne taşlarla saldırdılar. Bu kişiler arasında Metin Lokumcu hocamızda vardır.

Bu duruma sinirlenip elinde tuttuğu taşla gelen yaşlı bir hacı amcaya fethullahçıısın sakalında utan diye bağrılmış metin hocada yanına gelerek kalabalığı kışkırtma diye bağırmıştır. Doğa savaşçısı barışçıl insan olan hocamız taşlama görevini ifa ettikten sonra polislerle tartışmaya girmiş yırtınırcasına onlara da bağırmış el kol hareketleri onlara bana ne anlatıyorsunuz diye bağırmıştır.

Polisin kalabalığı dağıtmak için kullandığı gazdan etkilenmiş gaz astımını tetiklemiştir. Zaten bütün karelerde yüzünün kıpkırmızı olduğu gözükmektedir. Heyecan vardır. Devrim heyecanını hissetmektedir. Başbakana gününü göstermek Hopayı ona dar etmek için fırsat doğmuştur. Fakat ömrü kifaye etmiyecek kalpten gidecektir.

panzer gösteri

Devrimci arkadaşları hocayı seçim öncesinde bayraklaştırmışlar izinden giderek barikat kuran polis panzerlerinin üzerine çıkarak ellerindeki bayrak sopaları ile polisi dövüp pis faşistler imamın ordusu diye bağırmışlardır.

Hızlarını alamayıp parke taşlarını söküp fırlatmışlar.parke

Hopada olduğu gibi kendilerini izlemekle yetinen Cumhuriyetin bekçisi ve yegane sahibi omzu kalabalıkları da alkışlamışlardır.

hopa-jandarma

34 Yanıt to “Metin Lokumcu Kimdir?”

 1. Erhan 11:45 #

  Kazım ve metin gibi dallamalar biz lazların içinden çıkan üretim hatalarıdır gerçek laz önce laz olduğunu kabül eder fakat Türk milletinin bir ferdi olduğu için Türküm der. Bizi birada tutan İslam ve bu vatan. Gerisi fasa fiso.

  • sinan bey 11:32 #

   helal olsun be koçum ..adamsın..

 2. göktürk bayramoğlu 21:29 #

  siz ne kadar da kendinize müslümansınız. metin lokumcu bi insan değil mi? hep kendinizden olanı düşünüyorsunuz. tabi ki polisin çocuğu için bu üzücüdür. o üzüntüyü paylaşıyoruz ama siz metin lokumcunun bi ailesi olduğunu bilmiyor musunuz aynı o bebek gibi metin lokumcunun ailesi de madur değil mi? sizin islam lügatınızda madurluk sadece sevdikğiniz ve istediğiniz kişilere mi?

  • Cem 2:30 #

   Polise cok üzüldünüz dünya sizlerin üzülmesini gördü merak etmeyin.
   gelismis ülkelerde metin lokumcu gibi zatlarin cocuklari ellerinden alinir
   kendisi gibi cocuk yetisdirmesin diye
   thkp-c bircok orgute bolundu en buyugu ise DEV YOL bugunki halkevleri yanı..odp

 3. Lafın KıSaSı O YaŞtan Sonra Türkiyenin BaŞbakanına TaŞ Atmak YakıŞıyormu Bir Egitmene? ÖLdüySe öLdü Mezarında YatırmaSın ALLAH Onu..KendiSi öLdü PoLisin Ne SuÇu Vardı?Görevini Yapıyordu Ana KuzuSu 40 GünLük Bebeğine Baban Hopada TaŞ AttıLar Beyin KanamaSı Geçirdi öLdü DiyecekLerdi Bi Kaç KanSızın Yüzünden…

 4. YÜRÜYEN ADAM 11:59 #

  METİN KAVUNCU Polis terörüne kurban giden emekli DEVRİMCİ öğretmendir.

  Öyle eylem mi yapılır falan deniyor. yapılır abicim. isteyen istediği yerde istediği pankartı açar, istediği protestoyu istediği sloganla yapar. polis müdahale falan da edemez. Ederse de taşı sopayı alnın ortasından yer.

  Siz değilmiy diniz başörtüsü eylemleri yapan imza toplayan özgürlük taleplerinde bulunan.

  AQP iktidarı eleştirilmekten, protesto edilmekten bu kadar korkarsa ona bağlı kolluk güçleri de sert tepki verir tabi. bu kaçıncı biber gazı ya da polis şiddeti olayı bilinmez, çünkü sayılamayacak sayıya ulaştı.
  ama son olacağını da sanmıyorum. astımı ya da bunun gibi solunum yollarından hastalığı bulunan insanların ölümüne sebebiyet verebilecek bir şeyin bilinçsizce halk üzerinde kullanılması kolayına geliyor tabiki korkak polislerin.

  • ben onu görurum AHIRETTE !!!bunu cok görmek ısterdım ahırette!!!nasıl yalvardığını!!o polısın 40 gunluk bebeğinin sucu neydı??yoğun bakımda hala polsımız!! bunun gıbı vatan haınlerı yuzunden!!polıslere bağırıyor bız sızın cocğunuzu okutmuyacaz dıye!!aman okutma lutfetme,yalvarsanda senın gıbı komınıstlere cocuk emanet etmem zaten!!!!!mekanın cehennem olcak ınşallah!!Allah cok guzel cezasını da verdı bu yaptıkları ıcın ona..Memleketten bı vatan haini eksıldi.darrsı diğer vatan haınlerının başına!!!!

   • Hofmann 19:41 #

    S*kcem senide o polisin bebeğinide!!! Banane aq polisin bebeğinden, a*ına kodugumun bebeğinin konuyla ne alakası var!? Konuyu dağıtıp durma ya*rak beyinli! Kimseye fiziksel zarar vermeden protesto ettikleri halde millete müdahale edersen hak ediyorsun demektir başına gelecekleri!!! Insanların haklarına boyle tecavuz edemezsiniz, adam sokakta istedigi pankartı acar gezer, başbakanın malı değil Türkiyenin sokakları!!!

  • Cem 4:50 #

   haklisin savas alanina cevireceksin polise tas atacaksin polis size cicek verecek.
   Su AKP okadar kiziyorumki anlatamam polise vur emri vermeli huzuru bozani bir güzel bozmali.
   tas atma özgürlügümü?
   Soviyetlerde tas atacakdin seni ne yapardi stalin yada mao ?
   Insan olun kimsenin malina canina kast etmeyin
   ABD tas atda göreyim fransada yemedi degilmi ?

  • İyi oLmuŞ Metin Lokumcunun…Mezarında YatıtmaSın ALLAH Onu..Ne oLursa oLsun Türkiyenin Başbakanına TaŞ Atamaz Hakkıda Yok HerkeSin Görüşüne Saygımız Var aL Bak Sikimi Yedi Gitti Kahbenin EvLadı Ordada ELeştirSin BakaLım Götünü KeSerLer Adamın…

   • savas 1:51 #

    her kez yorum yaza bılır amma kufur edemez ha edersede boyle cevabını alır ıtlıkyapma adamı bulur o yarlar okadarda gorunmez degılsın bende polıse üzüldüm evet olaylar çok buyudu amma sen neyın peşındesınkı karısına kızına sövuyon lale yorumunu yap sen kımın itisin

  • jeriko 16:44 #

   Metin Kavuncu kim yaa? Metin Lokumcu’dan bahsediliyor burada. Daha kimi savunduğunu bilmiyorsun! Başörtüsüne özgürlük için gösteri yapanlar polise taş mı attılar, devlet malına zarar mı verdiler, ne yaptılar? Siz saçma sapan fikirlerinizi topluma kabul ettiremeyince şiddete başvuran bir avuç çapulcu en ağır cezaları hak ediyorsunuz, dua edin de(kime dua edeceksiniz bilemiyorum) AKP (AQP değil!)’den başka bir parti iktidara gelmesin, sizin ananızı beller. Şerefsiz adiler, o taş attığınız insanlar sizin gibi şerefsiz olsa topunuzun sülalesi kaçacak delik arar. Ama durun siiz, geberdiğinizde asıl cezanızı cehennemin dibinde çekeceksiniz Allah’sızlar! O Metin Lokumcu şu anda devrim mi yapıyor sanıyorsunuz? Aaah ah!

   • Haso 21:48 #

    Hofmann agzina almisken benimkisinide al
    sonra üstüne oturursun.

 5. İNDİRAGANDİ 11:55 #

  Ne olacak malum 0r0spu çocuklarının, üzerinden prim yapmaya çalıştığı MERHUM kişidir. Ölümü s*k*nde olmamasına rağmen, sırf bölücülük, ortalık karıştırmak, rant sağlamak için üzerine oynadığı insandır.

  Acaba bir protestocu ölünce hayvanlar gibi sağa sola saldırarak tepki veren bu süzme 0r0spu çocukları bir polis de öldüğünde veya masum bir vatandaş öldüğünde, vatandaşın bacağı koptuğunda, arabası yakıldığında, dükkanı yağmalandığında da böyle tepkiler veriyor mu?
  diye çok merak etmiyor değilim.

 6. mali 11:47 #

  Biber gazından dolayı öldüğü külliyen yalan bir ifadedir. biber gazı insanı öldürmez. çünkü tamemen doğal biberden imal edilir. öldürse ben ölmüştüm çoktan..imalatından dolumuna kadar her aşamasını bilirim.

  o zatı muhterem yaşı ilerlediği için kalp krizi geçirmiştir. atılan iki gazı görünce ödü bokuna karışmıştır. sonucunda ölünce gazı atanları olayın sorumlusu olarak gösteren embesiller üremiştir.

  madem kalbinden rahatsız evinde otursun. evinde s*kmiyorlar ya. hasta bir kişi istirahat etmelidir. eylemlerde kıçını yırt demiyor doktor sana. emekçi bir eğitimciymişmiş.. eğitimci isen sağlık konusunda az çok birşey bilmen gerekir. kendine dikkat etmen gerekir. iyileştikten sonra gene istediğin eylemi yap. hocam kusura bakmada s*ke sürülecek akıl yokmus sende. kı bu akılla senın okuttugun ogrencıden de birşey beklenmez. (senı okutan hocaya da burdan selam gonderıyorum ayrıca).

  ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi

  edit : haberlerde izledik. ilk önce ortalığı yatıştırmaya çalışan biri gibi gözükmekte. sonrada taş atarken görüyoruz. demekki provaktörmüş oç . ölme sebebini ise adlitıp açıkladı. benimde dediğim gibi biber gazının etkisi yok. sadece aşırı heyecanlanmadan gelen kalp krizi. taş atarken kendini fazla kaptırmış anlaşılan. neyse ülkede bir oç daha eksildi.

 7. GÜNEŞİN OĞLU 11:45 #

  Metin LOKUMCU üzerinden bazı modası geçmiş ideolojilerin ajitasyonun yapıldığı insandır. allah rahmet eylesin, ailesine de bol sabır versin. ancak ne oluyor arkadaşlar? kendinizce polisi suçlu olarak görmeden önce durun biraz düşünün, biraz kendinizi karşı tarafın yerine koymaya çalışın. düşünün ki ödp mitinginin yapılacağı alan bir grup tarafından haksız bir şekilde işgal ediliyor, polis de bu haksızlığa ses çıkarmıyor. sizin tepkiniz ne olurdu ?

  kimse kusura bakmasın ama bu haksızlığa karşı polis grubu dağıtarak doğrusunu yapmıştır. polisin müdahalesi belki bu kadar sert olmamalıydı, ancak o grubun da başkasının hakkına riayet etme olgunluğunu göstermesi gerekirdi. bu arada farklı görüşlerin sesini duyurmasının engellenmesini falan savunduğum yok, zira onlar da başka bir alanda ‘kurallar dahilinde’ eylemlerini yapabilirdiler. kimse de bu ülkede onlara birşey diyemezdi. ancak ne yazık ki bazı gruplar seslerini şiddet kullanarak duyurmaya çalışıyorlar. sonuçta da bir hiç uğuruna bir vatandaş hayatını kaybediyor, bir polis ağır yaralanıyor, insanlar zarar görüyor. hangisi olursa olsun şiddeti araç olarak kullanan bütün ideolojilerin canı cehenneme.

 8. Devrim M. 5:26 #

  Metin LOKUMCU 54 yaşında, ödp üyesi, emekli bir öğretmen kendisi. bugün, artvin/ hopa’da akp mitingini protesto eden topluluğun arasındaydı. hes’leri ve derelerin satılmasını protesto ediyordu. ileri despot hükümetin katil kolluk kuvvetleri tarafından uygulanan orantısız güç uygulamalarıyla katledildi. yoğun biber gazı yüzünden kalp krizi geçirdiği söyleniyor, ödp yaptığı açıklamada polisin tekme attığından da bahsediyor. ne olmuş olursa olsun, türk polisi yine, yeniden yapacağını yapmıştır, görevini başarıyla yerine getirmiştir. tıpkı engin çeber gibi, tıpkı festus okey, baran tursun ve diğer niceleri gibi.

  • jeriko 16:58 #

   Ulen mal oğulları mallar, protestonun da bir ayarı, sınırı vardır? 40 günlük bebeği olan polisin beynini dağıtmak mıdır protesto, 70 yaşındaki dedeyi darp edip “Fethullahçı” diye bağırmak mıdır protesto? Geberip gitti şerefsiz, arkasından bıraktığı pisliği temizlemeye çalışıyoruz. Bunun okuttuğu çocuklara acıyorum, umarım vatan haini olmamışlardır öğretmenleri gibi..

 9. Deniz 5:14 #

  Metin Lokumcunun kalp krizinden öldüğüne inanmıyorum. çünkü bu ülkenin başbakanını hopaya sokmamak için taşlarla saldıran güruhta kalp diye bir organ olduğunu sanmıyorum. kalpten gitti diyenler bu kişiye kasıtdışı iltifat ediyorlar.

  • beritan 17:54 #

   sen ne dediğini sanıyosun olan biteni görmiyecek kadar körsen bi zahmet olan bitene karışmayacak kadar gururlu ol !!!!

  • jeriko 17:03 #

   güzel bir tespit.

 10. Galippp 5:13 #

  akp faşizminin katlettiği canların, yaktığı ocakların son örneği olan güzel insan, devrimci hocam.

  halen ”kardeeeş orda taş atmaya gidüyoduuuu başbakana saygısuzluuuk yapüyoduuuu” diyen geri zekalı cemaat çocuğu yobazları görmek, bu ülkeden tiksinmek için birincil sebep. sizden olmayan herkes statükocu, darbeci, eşkıya evet. tek adam sizsiniz şakirtler.

  metin lokumcunun katillerine ve her türlü akp faşizanlığı yapan andavallara sesleniyorum: sizin gibi koyun sürüsü olmamak eşkıyalık ise, bizden eşkıyası yok. ayağınızı denk alın. eşkıyalar tehlikeli olur. badem bıyıklılar sizi.

 11. Sinem Alper 5:12 #

  Dillama tipli solcuların, devrimci şiddet damarlarını şişiren müteveffa kişir Metin Lokumcu.

  Bu ölü sevici mallar için kimin nasıl öldüğü önemli değildir. önemli olan bir ölümden ne kadar faydalanırız, nasıl olur da siyasi ikbal yaratırızdır. ulan adi, adam biber gazından ve heyecandan, daha önce geçirdiği bir kalp krizi olmasına rağmen doktor sözü dinlemeyip, aha bu puşt solcuların peşinden gittiği için ölmüş. sen de kudurmuş bir şekilde, halka açık bir ortamda ve binlerce insanın rahatlıkla okuyabileceği bir şekilde başbakana küfür ediyorsun, sonra da utanmadan baskı ve faşizmden bahsediyorsun. ne çirkef adamlarsınız arkadaş hem taşlı sopalı eylem yap, hem de vay biber gazı vay imamın ordusu. “dramatik propaganda yönetimi” taktikleriniz sökmez, ne mal oldugunuzu herkes biliyor..

  ayrıca yalancılığınız şuradaki bu adam kalp krizinden öldü. polis falan öldürmedi.

 12. Alper TAŞ 5:07 #

  Hopa, Metin Lokumcu şahsında AKP ve onun temsil ettiği kapitalizme ve emperyalizme şunu gösterdi. Bu memleketin sadece hırsızları, soyguncuları, gericileri, faşistleri yok. Bu memleketin başı dik, alnı açık devrimcileri var. İsyankarlık anlamında hepimiz eşkıyayız. Eşkıyanın halk dilinde bir kullanımı var. O kullanımdan hareketle Tayyip Erdoğan Hopa halkına ‘Eşkıya’ dedi. Hopa halkı neyin mücadelesini veriyor? Hopa halkı suyuna ve derelerine el koymaya çalışan eşkıyalara karşı, çayına ve en temel geçim kaynağına el koymak isteyen, çayı özelleştirmek isteyen eşkıyalara karşı, ‘Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz’ dedi. Hopa halkı bunu ifade etti. Türkiye’de bir eşkıyalık varsa, bu eşkıyalığın bir devlet eşkıyalığı olduğunu Hopa meydanında gördü.

  • Cem 5:05 #

   Sen fasizimi arastir bilmeden yazma birde gerici kim oldugunu ögren soviyetler yikildi 1991 seni gerici seni
   kapitalizme ve emperyalizmi kim temsil etmiyor birde onu yazda bizde destekliyelim ?
   CHP tarif etmissin hırsızları, soyguncuları, gericileri, faşistleri iki oku unutmussun cahil, halk oldu alti ok

  • Cem 5:41 #

   devlet eşkıyalığı var polisler kaldirimlari kirip medeni insan gibi yürüyüs yapanlara tas atdilar.
   Korkunun ecele faydasi yok kominizim fakir ülkelerde kurulmusdur. kudurmus köpekler gibi etrafa saldiriyorsunuz türkiye zenginlesiyor zengin olan ülkede asla kominist olmaz.
   Bu memleketteki komünistler, sadece bizim tevkif ve hapsettiklerimizden ibaret değildir. Bu işlerle bizzat yakından alakadar olacağım.Şurası unutulmamalıdır ki, Türk Aleminin en büyük düşmanı komünistliktir. Her görüldüğü yerde başı ezilmelidir.”
   Özellikle Altı çizili o malum söz Atatürk’ün el yazsıyla yazılmıştır..

 13. Önder İşleyen 5:06 #

  AKP`nin katil sürülerinin azgınca saldırısı sonucunda arkadaşımız, kardeşimiz Metin Lokumcu`yu kaybettik. Üzüntümüz ve acımız büyüktür.

  Derelerine, emeğine, geleceğine sahip çıkanlara imamın faşist katil sürüleri eliyle her türlü baskı, zorbalık ve saldırı gerçekleştiriliyor.
  Hopa polis kuşatması altında gaza boğulurken, Tayyip Erdoğan –çevreden taşıdığı toplama kalabalık önünde- hiç utanmadan ‘demokrasi naraları` atıyor.
  İşte AKP`nin yarattığı Türkiye gerçeği budur!
  Bu saldırılar karşısında susmayacağımızı, boyun eğmeyeceğimizi, memleketimizi sömürücülere, gerici faşist katil sürülerine bırakmayacağımızı AKP de onun katil sürüleri de bilmelidir.
  Metin Lokumcu kardeşimizin hesabını mutlaka soracağız.

  • Cem 5:13 #

   Neyin devrimi bu devleti yediniz insanlari öldürdünüz,ögretmenmis sevsinler bolbol vatan haini yetisdirmisdir
   ülkemize ne faydasi oldu ?

 14. Osman Lokumcu 5:04 #

  Metin Lokumcu (yaşı 53) uzun yıllar Rize de öğretmenlik yapmış, birkaç yıl önce de memleketi Hopa Kemalpaşa ya yerleşmişti. Gerek Rize deki 20 yıllk öğretmenliği gerekse emekliliği sonrasında doğa koruma mücadelesinde her zaman beraber olduğumuz bir arkadaşımızdı.
  Metin, iyi bir dost, iyi bir devrimciydi. Hepimize örnek oldu. Hepimiz ondan çok şey öğrendik. Hepimizin başısağolsun. Onun Denizlerden, Mahirlerden alarak yükselttiği mücadeleyi sürdüreceğiz.

  • mahmut 9:32 #

   bu gib öğretmenler bize hes in faydalarını öğrettiler su akar türk bakar diyip göbeklerini çatlata çatlata güldüler selden korur erozyonu önler suyu korur temiz enerji diye bin kere anlattılar afedersinizde hangi dağda kurt öldü de hesten şimdi dansöz gibi fır fır dönüyorsunuz pardon dansözlere hakaret olur topaç gibi dönüyorsunuz kim vuruyor sırtınızada dönmekten kendinizi alamıyorsunuz ya o zaman yalancıydınız ya şimdi yada hep yalancısınız…kimsiniz siz……..!!!

  • VEDAT ÇE 11:49 #

   BU kıltor adam hasta olduğu halde olayların daha da kızışması için elinden geleni yapmış ve en sonunda ebediyete göçmüş kişidir.

   gönül isterdi ki ölmesin, yaşasın, hep beraber yaşayalım ama o kendi sağlığını riske atarak provokatörlük yapmıştır. kendisini yeni kahraman ilan edenler bile var bu ara. artık bu türkiye bir garip yer oldu, insanlar enteresan. polise taş atılır, molotof atılır ses seda yok, polis karşılık verince yer yerinden oynar, polise küfür ede ede hümanist olunur.

   kimdir bu metin lokumcu? emekli öğretmenmiş. emekli öğretmenler evlerinde gözlüklerini takıp kitap okurlarken metin lokumcu iki elini iki yana açmış polislerin karşısında on parmağı birbirinden bağımsız naralar atıyor, kenara çekilmek gibi bir gayesi yok. emekli öğretmen dediğin adamın polisle ne işi var akadaş git evinde torunlarını sev ne diye olay çıkan mekanlarda yırtınıyorsun?

   ölmesine üzüldüm ama hayat böyle, bazen yanlış seçimler insanın hayatına da mal olabilir. polisler bizim kalbimizi, hastalığımızı, dertlerimizi, kederlerimizi, sevgilimizden ayrılıp ayrılmadığımızı bilmek zorunda değil dikkat edilirse zaten adamların kafasında kask var ellerinde biber gazı var yani adamların işi bu arkadaş. sen nasıl sabah eğitim için okula gidiyorsan polis de mesaiye başlarken hedefinde asayişi ve güvenliği bozanların olduğunu bilerek bu yola koyulur. olaylardan uzak durun, provokasyonlara gelmeyin, devletin güvenlik güçlerine saldırmayın ki kimseler ölmesin. hayır bir de ölenler siyasette kullanılıyor asıl sorun burada. hadi kalın sağlıcakla.

  • VEDAT ÇE 11:52 #

   bize memleketimizde ne kadar mal olduğunu göstermiş rahmetlidir. neymiş? devrimciymiş. hassiktir lan ne devrimi. şerefsizler hala devrim yapmanın peşindeler. sen devirmeye çalışırsan biri de seni devirir ondan sonra zırlamayacaksın. bileği güçlü gelen diğerini yatırır.

   neyin bedelini ödetecekmiş bu çapsızlar? komünizmi getirerek bedel ödeteceklermiş. peeh, pabucumun devrimcileri. bir de herkesten fazla çıkmıyor mu sesleri. sanırsınız ki hakikaten adamlar bayağı bir cesur, yürekli insanlar. höt desen köşeler sinecekler ama bi fırsatını bulup komünizm propagandası yapmaktan da geri durmazlar.

   bu kadar zırladıkları halde komünizm başarılı olamadıysa, bundan sonra hiç olamaz. bugün bile hala denizlerini, mahirlerini, hüseyinlerini siyasetleri için kullanıyorlar.

   çünkü bu ahlaksızların siyaset yöntemi bu, ölülerini dirilerini siyasete alet ediyorlar. ne için? sırf paçavra ideolojileri komünizm için. size burada devrim mevrim yaptırmazlar aklınızı başınıza alın, yapılan yapılmış olan olmuş bitmiş. boşuna zırlamayın sizi duyan yok. bu ülkede yeni bir şeyler yapılacaksa bunu başkaları yapar. kemalistlerin de komünistlerin de miadı dolmuştur.

  • yogi 23:17 #

   yobaz devrimci osman lokumcu nun günahlarini stalin af etsin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: