6-0 Biten F.B / A.Gücü Maçının Şike Parası

17 Ara

şike parası 

Şike soruşturması kapsamında zanlıları takip eden polisin şike parası olduğu iddia edilen 100 bin doları şans eseri görüntülediği ortaya çıktı.

İddiaya göre Fenerbahçe-Ankaragücü maçının Fener lehine sonuçlanması için, Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl ve Cemil Turhan beraber hareket ederek, İlhan Eşioğlu’ndan 400.000 dolar aldı. Paranın 300.000’inin Yenicede, 100.000’nin ise Agırgöl’de bulunduğu tespit edildi.

‘Ataşehir’de ev alacağız’

Fenerbahçe-Ankaragücü maçı 6-0 sonuçlandı ve iddiaya göre Ekşioğlu 400 bin doların yarısının iade edilmesini istedi. Bu gelişmeler üzerine Yenice, Agırgöl ve Turhan arasında paranın nereden bulunacağı ile ilgili tartışma yaşandı. Yenice kendisindeki 300.000 dolardan 200.000 dolarını ilgili yerlere teslim ettiğini ve 100.000’inin getirebileceğini belirtti. Polis takibine Yenice’nin 17 Mayıs’ta Ankara’dan İstanbul’a gelerek parayı teslim edeceği bilgisi takıldı. Yenice’nin TEM otoyolunda İstanbul’a doğru gittiğini gören Organize polisi peşine takıldı. Mehmet Yenice 14.45’te 34 UE 0887 plakalı araç ile Çamlıca turnikelerinde durduruldu.

Bu sırada takipdeki polisler de otomobilden indi ve olanı biteni kameraya kaydetti. Bagaj aramasında ise sarı çizgili siyah poşet içinde balya balya 100 bin dolarla karşılaşıldı. Yenice’ye 100 bin doları soran polisler iddiaya göre “Cemil Turhan’la Ataşehir’de ev alacağız” cevabı ile karşılaştı. Takip bozulmadı. Resmi polisler Yenice’nin gitmesine izin verdi. Sivil polislerde Yenice’nin peşini bırakmadı.

Ofis çıkışı para poşeti yoktu

Yenice, Kadıköy’deki Fenerbahçe Spor kulübünün Dereağzı Tesislerine gitti kendisini Ağırgöl ve Turhan karşıladı. Otomobili park eden ve bagajındaki sarı çizgili poşetteki 100 bin doları alan Yenice, Ağrıgöl ile ticari bir taksiye binerek İlhan Ekşioğlu’nun ofisine gitti. Kısa süre sonra Ekşioğlu’nun ofisinden çıkan ikilinin yanlarında içinde 100 bin doların bulunduğu poşetin olmadığı görüldü.

STAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: