KİRLİ KANLI MAZİNE BAK

18 Ara

mazine-bak

Soykırım sizin işiniz

Başbakan Erdoğan, sözde Ermeni soykırımı iddiaları nedeniyle Fransa’ya tokat gibi yanıt verdi: Cezayir’i biliyoruz. Kendi, kanlı tarihinize bir bakın

Başbakan Tayyip Erdoğan, Libya Ulusal Geçiş Konseyi BaşkanıAbdülcelil’i kabul etti. Daha sonra basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, Fransa’nın sözde soykırımını meclise taşıması,Cumhurbaşkanı Gül’ün görev süresi, Suriye ve şike yasasıyla ilgili konuştu:

TARİHİNİZ KANLI VE KİRLİ:

Türkiye tarihinde sömürü, emperyalist yaklaşım, bir ülkeyi işgal ve ardından tüm kaynaklarını çalmak yoktur. Tarihimizde dost ve kardeş halklara zulüm, sindirme, baskı da yoktur. Cezayir’de 8 Mayıs 1945’ten itibaren katledilen, fırınlarda yakılan sivillerin sayısı bugün dahi bilinmiyor Araştırmacılar, 100 Fransız askerini öne çıkarırken 45 binin üzerinde olduğu söylenen Cezayirli şehitlerden kimse bahsetmiyor. Ruanda’da 800 bin insanını katledilmesinde Fransa’nın rolü hiç tartışılmıyor. Hiçbir tarihçi bizim tarihimizde soykırım göremez. Soykırım görmek isteyenler dönsünler kendi kirli, kanlı tarihlerine baksınlar. Asılsız iddialarla üzerinden Türkiye tarihine saldırmalarını samimi bulmuyorum. Tarih parlamentolarda yapılan oylamalarda yapılamaz. Tarih popülizm uğruna, oy toplama uğruna çarpıtılmaz. 21. Yüzyılda bir Avrupa ülkesinin ifade özgürlüğü adına, insan hak ve hürriyetleri adına adım atması çok vahim, kaygı verici ve utanç vericidir.

GÜL’ÜN GÖREV SÜRESİ:

Cumhurbaşkanlığı görev süresi hakkında hükümet sözcümüz açıklama yaptı. Bu konudaki düşüncemiz, Cumhurbaşkanımızın süresinin 7 yıl olması istikametindedir.

SPORDA ŞİDDET:

Sporda şiddet konusunda bazı arkadaşlarımızın farklı açıklamaları olmuş olabilir ama nihai açıklama çıkan son karardır. Partimizin içinde herhangi bir ayrılık farklılık söz konusu olamaz. Tabi farklı farklı düşünceler ortaya koyanlar olabilir "Müsademi efkardan bahi hakikat doğar" (Fikirlerin çatışmasından hakikat güneşi doğar) Sporda şiddetin yasaklanmasına yönelik yasa da meclisten geçtiği gibi Cumhurbaşkanımızın onayıyla uygulamaya girmiş bulunuyor.

TARİH DİKTATÖRLERİ AFFETMEZ:

Suriye’deki uygulamayı şu anda bir diktatörlük uygulaması olarak görüyoruz. Tarih diktatörleri affetmemiştir. Şu anda insanlar acımasızca öldürülmektedir. Bunlar Suriye’ye düşman olan farklı inançtaki kimseler değil. Bu insanlar Türkiye’ye kaçıp geliyorsa bazıları kaçarken öldürülür müyüz korkusuyla duruyorsa bunun bir sebebi var. Mevcut yönetim Suriye’yi idare edemez hale geldi. Elindeki silahın gücüyle silahsız insanlara karşı ayakta duramazsın.
* Erdoğan, "Sağlıklı olduğum için karşınızdayım. Perşembe günü YAŞ toplantısına katıldım. Tabi bir nekahet dönemidir. Bu sebeple biraz daha süreci dikkatli götürmem lazım. Ondan sonra inşallah çok daha yoğun bir şekilde çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Herhangi bir sıkıntı yok. 4 kilo verdim" dedi.

TAKVİM’E TEŞEKKÜR

Fransız, 22 Aralık’ta sözde "soykırım inkarına ceza" yasa tasarısını görüşecek. TAKVİM, Masonlar’ın Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’ye yazdığı mektup ve Champs Elysees Sarayı’ndan gelen cevabı önceki gün manşetine taşımıştı. Dün Fransa’ya giden Türk heyeti, TAKVİM gazetesini yanında götürdü. Gerçekleri Fransa’da anlatacak olan heyet, TAKVİM’e teşekkür etti.

TAKVİM GAZETESİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: