BEDRETTİN DALAN BİR NUMARA

21 Ara

Bedrettin Dalan

 

Ergenekon’un ‘1 Numara’sının peşine düşen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tanık olarak dinleyeceği Talip Doğan Karlıbel, 1 numaranın halen Alman derin devletinin himayesindeki Bedrettin Dalan olabileceğini iddia etti. Karlıbel, Ergenekon’la Alman derin devleti arasında bağlantı olduğunu da söyledi.

İpucu Milat’a ayrıntılar mahkemeye

Bir dönem Alman istihbaratında görev yapan Karlıbel, mahkeme heyetine önemli mahkeme heyetine önemli açıklamalarda bulunacağını açıkladı. Alman derin devleti ile ile Ergenekon arasında bağlantı olduğunu öne süren Karlıbel. herkesin merak ettiği 1 numaranın da Bedrettin Dalan olabileceğini öne sürdü . Operasyonu haber alan ve Almanya’ya kaçan Dalan’ın, Alman istihbaratı tarafından kendisine temin edilen sahte kimlik ve pasaport ile dolaştığını söyleyen Karlıbel, "Lobi ve güç ortada. Düşüncelerimi ayrıntılı bir biçimde mahkeme heyeti ile paylaşacağım" diye konuştu.

ADD ile Ergenekon aynı katta!

NÜRNBERG’de bulunan ADD şu-besiyle "Ergenekon" isimli bir derneğin aynı binada bulunduğunu belirten Karlıbel, iki kurulumun da aynı amaca hizmet ettiğini söyledi. Alman vakıf ve derneklerinin yanı sıra Alman derin devletinin de "Ergenokon ile dirsek temasının olduğunu öne sûren Karlıbel, Alman Faşist gruplar hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

İddianamede de Dalan bir numara

DENİZ Kurmay Albay Dursun Çiçek’in ıslak imzası olduğu öne sürülen "Demokrasiye Müdahale Eylem Plani ile ilgili soruşturmanın   iddianâmesinde de Ergenekon’un firari şüphelisi Dalan. 1 numaralı sanık olarak yer almıştı. 14. Ağır Ceza Mahkemesi taralından yakalama emri çıkartılan Dalan için “ağırlaştırılmış müebbet” hapis cezası isteniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: