Abdulhamid’in torunları Filistin’i hiç unutmadı

3 Oca

ismail-haniye

Ambargoyu Mavi Marmara şehitleri sayesinde kırdık

Hamas Hükümeti’nin başbakanı Haniye, Mavi Marmara’ya çıkıp, 9 şehidin yakınlarıyla kucaklaştı ve ekledi: Mavi Marmara şehitleri sayesinde biz ambargoyu kırdık ve İsrail kuşatmasına karşı zafer kazandık.

Kemal Gümüş / İSTANBUL

İSRAİL’İN uluslararası sularda 9 Türk’ü katlettiği  Mavi Marmara’da mağdur aileleriyle görüşen Filistin’deki Gazze Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye, İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım’la beraber bir basın toplantısı düzenledi.

Tüm dünyaya ilan ediyorum ki!

Haniye, “Bütün dünyaya şunu ifade etmek istiyorum ki; Mavi Marmara şehitleri sayesinde ambargoyu kırdık, İsrail’e karşı zafer kazandık. Bunu bütün dünyaya ilan etmek istiyorum” dedi. Haniye şöyle konuştu:

Mavi Marmara’yla kavuştuk

“Mavi Marmara şehitlerinin kanları, Gazze sahillerine kadar ulaşıp Gazze halkının gönüllerini kuşatıp, ferahlattı. Mavi Marmara şehitlerinin kanları Filistinli kardeşlerimizin kanlarıyla birleşerek gelecek için umut vaat etti. Mavi Marmara şehitleri sayesinde Türkiye’nin rolünü hatırladık, Türkiye kendi rolüne yeniden döndü. Ey işgalci kuvvetler, İsrail, Mavi Marmara’nın Gazze’ye ulaşmasını engellediniz ama bugün görüldüğü gibi Gazzeliler Mavi Marmara’ya ulaşmış durumda. Şehitlere bir vefa borcumuz var. Vefa şu; Filistin davasından asla vazgeçmemek, Kudüs davasından vazgeçmemek, Filistinli esirler için sonuna kadar mücadele etmek demektir.”

Türkiye ne anlam ifade ediyor?

“Filistin davasında bizi yalnız bırakmayan Türk halkı ve Başbakan Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Türkiye, bizim için hem tarih hem bugündür. Abdülhamid’in torunları ve çocukları bugüne kadar Filistin davasını unutmadı. Müslüman Türkiye halkı ümmetin sorunlarıyla ilgilenmeyi sürdürüyor.”

Bugün Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Öte yandan CHP, Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu ile İsmail Haniye’nin bugün 10.30’da görüşeceklerini açıkladı.

Sürgündeki Filistinliler’e “Üstün Takdir Belgesi”

HAMAS hükümeti Başbakanı İsmail Haniye, İsrailli esir asker Gilad Şalit’e karşılık serbest bırakılan ve Türkiye’ye gönderilen 11 Filistinliyle biraraya geldi. 11 kişiye “Ey Filistin’in kahramanları, size Filistin halkının sevgi dolu selamlarını getirdim” diyen Haniye, hepsiyle tek tek selamlaştı ve hepsinin sorunlarını dinledi. Önümüzdeki yıllarda Filistin sorununda önemli gelişmeler yaşanacağını belirten Haniye, Filistin dışında bulunan Filistinliler’in dönüş hakkı için de mücadele ettiklerini ifade etti. “Sıkıntılı günler geride kaldı. Esir kardeşlerimiz için de özgürlüklerini kazanıncaya kadar mücadele edeceğiz” diyen Haniye, 11 Filistinliye “Üstün Takdir ve Teşekkür Belgesi” verdi.

4 OĞLUM DA FEDA OLSUN

İsrail kurşunlarıyla şehit olan Adıyamanlı Fahri Yaldız’ın annesi İsmail haniye’ye “4 oğlum var. Hepsi Filistin’e feda olsun” diye seslendi. Bazı şehit yakınları ise Haniye’yi alnından öptü.

FURKAN’IN BABASINA MUHABBET

İsmail Haniye Mavi Marmara gemisine çıktı ve basın olmadan 9 şehnidin yakınlarıyla görüştü. Duygulu anların yaşandığı görüşmede Haniye, en küçük Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan’ın (19) babası Ahmet Doğan’a (üstte) uzun süre sarıldı.

SULTANAHMET’TE DUA ETTİ

Mavi Marmara’nın ardından Sultanahmet Camisi’ne geçen Haniye, öğle namazı kıldı. Haniye’nin cami imamına üzerinde Filistin bayrağının bulunduğu bir atkı hediye ettiği de öğrenildi.

İSMAİL BEY’LE GİDECEĞİZ İNŞALLAH

İkinci Mavi Marmara seferini ertelemek zorunda kaldıklarını belirten İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım “Aslında şu anda size ‘İsmail Bey ile bu gemiye binip gideceğiz’ demeyi çok isterdim ama onun da zamanı var. Bu ambargo kalkacak hiç merak etmeyin” dedi. Haniye, Mavi Marmara’dan Filistin bayrağı sallayıp zafer işareti yaptı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: