İblisin yolundalar

4 Oca

ismail haniye

Başbakan Erdoğan, Uludere olayını istismar eden BDP’ye yüklendi: Cenazeleri bile Türk Kürt diye ayıran, iblislin izinde yürüyenlerdir.’

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında konuştu. Erdoğan, 35 vatandaşımızın can verdiği Uludere’yi siyasi ranta çevirmek isteyen BDP’ye sert çıktı:
Kim ki ‘Uludere’de 35 Kürt öldürüldü’ diyerek meseleyi etnik zemine taşıyorsa, o her türlü milli, manevi, insani ve vicdanı değeri ayaklarının altına almış demektir. Biz ‘Uludere’de 35 can yitirilmiştir’ diye bakıyoruz.
Cenazeleri bile etnik kökenleriyle tasnif edenler insanlıktan nasibini almamıştır. Irkçılık ve faşizm küstahça böbürlenen, kibirlenen iblisin yani şeytanın açtığı bir yoldur. Cenazeleri bile Kürt Türk diye ayıranlar, işte iblisin yolunda, şeytanın izinde yürüyenlerdir.

O tabutların üzerine parti bayraklarını asmak ikiyüzlülük değil de nedir? Bazı densizler çıkıyor, bu olay üzerinden, ‘Ülke bölünmüştür’ diyor. Ya sen kimi temsil ediyorsun? Siz silahlı efendileriniz ipinizi gevşetmediği sürece tuvalete bile gidemezsiniz.

MÜSVETTE BİLE DEĞİL

Sizin nifak tohumlarınız bu topraklarda asla kök salamaz. Taziyeye gelmiş bir kaymakamı linç etmek benim Kürt kökenli kardeşlerimin değil, işte o insan diye geçinen müsvettelerin işidir.
‘Devlet halkını bombaladı’ diyor. ‘Ben eli silahlı olanlardan korkmadım, Kasımpaşalı Tayyip’ten mi korkacağım’ diyor. Derdim kimseyi korkutmak değil. Ama ben Kasımpaşalı Tayyip olmaktan şeref duyarım. Bu ülkede yüzde 50 bize oyunu vermişse her halde bu yüzde 50’den daha akıllı değilsin. İstikametimizi millet çizer. Bunların taşeron fikirlerini alacak, fitnelerine boyun eğecek değiliz.

VAN’A 2 MİLYAR TL

Başbakan Erdoğan, 2011 bütçesinden arta alan ödeneklerin tamamının Van’ın ihtiyaçlarının karşılanması için ayrıldığını söyledi. Erdoğan, "2 milyar TL’yi Vanlı kardeşlerimizin ihtiyacı içing önderdik" diye konuştu.

CHP’NİN ÜSLUBU

Başbakan Erdoğan, CHP’ye de yüklendi. Erdoğan, "CHP Genel başkanı bu hadiseyi 33 kurşun olayıyla eş tutarak çok ciddi sorumsuzluk örneği sergilemiştir. CHP’nin üslubunun PKK ve BDP ile örtüşmesi son derece dikkat çekicidir. Mustafa Muğlalı olayı CHP’nin eseridir. Kışladan Mustafa Muğlalı ismini indiren de AK Parti olmuştur" dedi.
* Gazze’deki Filistin Hükümeti’nin Başbakanı İsmail Haniye, dün TBMM’ye geldi ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ı kürsüde tebrik etti.
* Başbakan Erdoğan ve İsmail Haniye’nin bu fotoğrafı, uluslararası haber ajansları tarafından "Flaş Haber" olarak geçildi.

Takvim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: