‘Soykırım yok’ diyenlerin cezasını o ödeyecek

5 Oca

rachid-nekkaz

Cezayir asıllı Fransız işadamı Raşid Nekkaz, Fransa’daki ‘soykırımı inkar yasası’nın yürürlüğe girmesi halinde hüküm giyecek kişilerin cezalarının ödenmesi için 1 milyon euroluk fon oluşturdu.

Yazdığı bir milyon euroluk çekle Fransız Ulusal Meclisi’nin önünde Associated Press’e poz veren Nekkaz, Türkiye’nin Müslüman bir ülke olduğu için cezalandırıldığını, bu yüzden söz konusu yasanın hedefinin de İslam olduğunu ifade etti.

Nekkaz, daha önce de Avrupa’da peçe giydiği için mahkum olan Müslüman kadınların cezalarını ödemeyi teklif etmişti. Kırk yaşındaki Fransız, kurduğu “Raşid Nekkaz Partisi” ile 2007’deki genel seçimlere katılmış, yüzde 0.56 oy almıştı. Nekkaz, Fransa’da 2008 yılında gerçekleştirilen belediye seçimlerinde ise başkanlığı kazanması halinde, kendisine oy veren herkese 300’er euro para veya uçak bileti vereceğini söylemişti. Ancak seçimleri kaybetmişti. Nekkaz, Fransa’da bu yıl düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimlerine de aday olmayı planladığını açıkladı. Sorbonne Üniversitesi mezunu olan ve internet ticaretinden kazandığı parayla Fransa’nın sayılı zenginleri arasına giren Nekkaz, şu an emlak sektöründe faaliyet gösteriyor.

Fransız hükümeti, Ermeni iddialarını Senato’ya getirecek

Fransız hükümeti kaynakları, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifinin Ocak sonuna kadar Fransız Senatosu’na sunulacağını söylediler. France Info radyosunun bu yöndeki haberini doğrulayan hükümet kaynakları, 1915 olaylarıyla ilgili iddialar dahil bunların tümünün reddini suç sayan yasa teklifinin Ocak ayı sonuna kadar Senato’nun önüne geleceğini belirttiler. Aynı kaynaklar, hükümetin bu teklif metnini Senato’nun gündemine almaya karar verdiğini kaydettiler. Bilindiği gibi Sarkozy’nin isteği üzerine sözde soykırımı suç sayanların cezalandırılmasını öngören yasa teklifi Fransız Parlamentosu’nda 38 oyla kabul edilmişti.
KAYNAK: YENİ AKİT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: