Milliyet’ten fitnecilik! Klavuzu PKK Çıktı

6 Oca

milliyetten fitnecilik

Milliyet’in, “Diyarbakır için özgürlük mesajı” başlıklı haberi, hem Heniye tarafından hem de Demirtaş tarafından yalanlandı.

Türkiye’de İsrail’in borazanlığını yapan Milliyet gazetesi, Gazze’deki Filistin Hükümeti’nin Başbakanı İsmail Heniye’nin Türkiye ziyaretini gölgelemek için yeni bir yalana imza attı. Milliyet’in önceki günkü sayısında, Heniye’nin BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la olan görüşmesine ilişkin tümüyle uydurma bir iddiaya yer verildi. Milliyet’in iddiasına hem Heniye’den hem de Demirtaş’tan yalanlama geldi.

“TUHAF” YALANA YALANLAMA

Heniye, Türkiye’deki parti liderlerini ziyareti çerçevesinde BDP Genel Başkanı Demirtaş ile görüşmüştü. Milliyet gazetesinin, “Namık Durukan” imzalı “Diyarbakır için özgürlük mesajı” başlıklı haberinde Heniye’nin, “Ümit ediyoruz ki bütün haklarınızı elde edeceğiniz, kendi kimliğinizle yaşayacağınız günlere kavuşursunuz” dediği iddia edildi. Haberde, Demirtaş’ın, “Biz Filistin’in özgürlüğünü görmek isteriz” dediği, Heniye’nin de, “Biz de Diyarbakır’ın özgür olmasını isteriz” dediği iddiasına yer verildi. İddianın gazetede yayınlandığı gün internet haber siteleri de haberi, “Heniye’den tuhaf sözler” başlığı ile alıntıladı.

HENİYE: “TÜRKİYE’NİN İÇ İŞLERİYLE İLGİLİ  HİÇBİR BEYANIM OLMADI”

Hakkında çıkan yalan haberi öğrenen İsmail Heniye iddianın asılsız olduğuna ilişkin bir açıklama yaptı. Haniye, “Ankara’da parti liderleriyle yaptığım görüşme esnasında, Türkiye’nin içişlerini yakından veya uzaktan ilgilendiren hiçbir söz benden sadır olmamıştır” dedi. Heniye, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret esnasında Diyarbakır’a ilişkin haberde iddia edildiği gibi ağzından ne bir söz, ne de benzer bir ifade çıktığını söyledi. Haniye, “BDP’li ve diğer partili yetkilileri ziyaretimiz esnasında bütün konuşmalarımız Filistin, Gazze kuşatması, Filistinli gruplar arasındaki görüşmeler ve Kudüs’ün geleceğini üzerine olmuştur. Türkiye’nin iç işlerini ilgilendirecek bir konuda hiçbir görüş sarf etmedim” dedi.
Heniye, “kesinlikle Diyarbakır veya bu konuda Selahattin Bey’le bir görüşmemiz olmadı. Zaten kendisi de bugün böyle bir şeyin, böyle bir konunun gündeme geldiğini yalanladı” diye konuştu.

BİR YALANLAMA DA DEMİRTAŞ’TAN

Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyarete ilişkin Milliyet’in haberi ile ilgili bir yalanlama da BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada, “Sn. Heniye, görüşmemizde ‘Diyarbakır’ı özgür görmek isteriz’ şeklinde bir ifade kullanmamıştır. Bilgilerinize” diye yazdı.

MİLLİYET’İN KILAVUZU PKK ÇIKTI

Milliyet’in, HAMAS lideri İsmail Heniye’nin, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşmesine ilişkin yalanlanan “Diyarbakır için özgürlük mesajı” başlıklı haberin kaynağının, terör örgütünün sitesi olduğu ortaya çıktı. Salı günkü görüşme ile ilgili Milliyet muhabiri Namık Durukan’ın haberi, terör örgütü PKK’nın yayın organı olan ve geçtiğimiz günlerde KCK operasyonları kapsamında polisin baskın düzenlediği Fırat Haber Ajansı’dan (ANF) aldığı anlaşıldı. ANF’nin yalanlanan iddiayı ortaya attığı, Milliyet muhabirinin de olduğu gibi tekrarladığı anlaşıldı.

KİM BU DURUKAN?

Haberde imzası bulunan Milliyet muhabiri Durukan, geçtiğimiz Eylül ayında da BDP kongresinde bir skandalla gündeme gelmişti. Kongrede, çatışmalarda ölen PKK’lılara “saygı duruşu” için ayağa kalkıldığında, saygı duruşunda bulunmayan gazetecilere tepki gösterilmişti. PKK’lılara saygı duruşunda bulunan tek muhabir Milliyet’ten Namık Durukan olmuştu. Kongreyi izleyen muhabirlerin daha sonra “Niçin ayağa kalktın?” diye tepki göstermeleri üzerine Durukan, “Size ne” diye çıkışmıştı. Durukan, gazeteci Hasan Cemal’in “Kandil ziyaretlerine” de eşlik etmişti.

YENİ AKİT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: