ASELSAN İNTİHARLARI MOSSAD OPERASYONU MU!

17 Oca

aselsan

ASELSAN’ı hatırlattı

İran’ın nükleer programını yürüten dört nükleer fizikçinin benzer şekilde öldürülmesi akıllara şaibeli ASELSAN intiharlarını ve MOSSAD’ı getirdi.

ASELSAN’da Altay Tankı ve F-16 projeleri üzerinde çalışan 3 mühendisin, intihar süsü verilerek öldürülmesinin ardındaki sır hâlâ aralanmış değil. İran ve Türkiye’de öldürülen mühendislerin ortak yönleri isi milli projelerde çalışıyor olmaları.

 

Yerli ve milli projelerde çalışıyorlardı

İran’da öldürülen mühendislerin ortak özelliği ASELSAN mühendisleri gibi milli projelerde çalışıyor olmaları. Batılı güçler, Müslüman ülkelerin kendi teknolojilerini üreterek, Batı’nın güdümünden kurtulmalarına engel olmak istiyor. Müslüman ülkelerin, kendilerine bağımlı birer uydu olmaları için ellerinden geleni yapan bu güçler, yerli ve milli bir silah sanayinin gelişmemesi için yoğun çaba sarf ediyor.

İntihar süsü verildi

ASELSAN’da görevli mühendisler Hüseyin Başbilen, Halim Ünsel Ünal ve Evrim Yançeken peş peşe hayatlarını kaybettiler. Mühendislerin ölümü için önce intihar denildi. Sonra savcıların ulaştığı yeni bulgular ve bilirkişi raporu intiharların şüpheli olduğunu ortaya çıkardı. 2006 yılında hayatını kaybeden Başbilen, 10 yıldır ASELSAN’da çalışıyordu. Özellikle suikast silahı ‘Kanas’ üzerinde uzmanlaşmış bir isimdi. Başbilen’in ardından 2007 yılında Halim Ünsem Ünal öldürüldü.

Dosyası kapatıldı

Evrim Yançeken ölümü ise ‘normal intihar’ ibaresiyle kapatıldı. Bu üç kişi uçak tanıma sistemlerinin ‘Millileştirilmesi’ ve ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması çalışmalarını yürütüyorlardı. Üzerinde çalıştıkları ikinci proje ise hayati bir öneme sahipti. Uçak tanıma sisteminin hâkimiyetini Türkiye lehine çevirecek bir projeye imza attılar. Bu proje ABD’nin uyduları aracılığıyla gönderdiği sinyallerle savaş araçlarını saf dışı bırakma sistemini de çökertiyordu.
İran’ın nükleer programını yürüten dört nükleer fizikçinin benzer şekilde öldürülmesi akıllara ASELSAN cinayetlerini getirdi. ASELSAN’da Altay Tankı ve F-16 projeleri üzerinde çalışan 3 mühendisin, intihar süsü verilerek öldürülmesinin ardındaki sır hala aralanmış değil. İran ve Türkiye’de öldürülen mühendislerin ortak yönleri isi milli projeler de çalışıyor olmaları.
Son yıllarda İran’ın nükleer programını yürüten dört nükleer fizikçi, kopya edilmiş cinayetlere kurban gitti. Nükleer fizikçiler araçlarıyla seyir halindeyken, bir motosikletli yaklaşarak araca magnetik bir bomba yapıştırıyor ve İran’ın önemli bilimadamları hayatlarını kaybediyor. İran’ın başkenti Tahran’da üniversiteye giden 32 yaşındaki nükleer fizikçi Mustafa Ahmedi Ruşen de geçtiğimiz hafta bu yöntemle öldürüldü. İran dini lideri Ali Hamaney, suikastten ABD ve İsrail’i sorumlu tuttu.

İngiliz Sunday Times gazetesinin dün yayımladığı haber, Hamaney’in iddialarını doğrular nitelikte. Gazete ismini açıklamadığı bir İsrailli yetkiliye dayandırdığı haberde, MOSSAD’ın "adım adım" Ruşen suikastını nasıl gerçekleştirdiğini yazdı.

Gazeteye konuşan İsrailli kaynak, "Bu iş sıfır hatayla yapılmalı. Böyle bir eylemde, küçük bir hata sadece ajanların hayatını tehlikeye atmaz, aynı zamanda uluslararası bir skandala da dönüşür" dedi.

İstihbarat örgütü binası mercek altında

Sunday Times’ın haberine göre, MOSSAD’ın planı adım adım ilerledi. Suikast için İran’ın başkenti Tahran’a gelen MOSSAD ajanları, kentin önemli noktalarını gözlemlemek için küçük ekipler oluşturdu. Ajanlar, nükleer fizikçi Ruşen’in her hareketini takip etmek için evinin yakınına bir kontrol merkezi kurdu. Bu arada suikast noktasına sadece 500 metre uzaklıktaki Tahran’ın merkezindeki İran istihbarat örgütü binası da MOSSAD’ın gözlemi altındaydı.

Motosikletli için garaj tutuldu

Nükleer fizikçi Mustafa Ahmedi Ruşen’in koruması ve aynı zamanda şoförü, devlet tarafından tahsis edilen araca binmeden önce patlayıcı madde kontrolü yaptı. Daha sonra şoför koltuğuna oturarak, Ruşen’i beklemeye başladı. Sabah saat 08.00 birkaç dakika kala, gözlemci olarak görev yapan bir MOSSAD ajanı, hedefin bulunduğu yerden ayrıldığını bildirdi. Suikast timi lideri, gizli bir garajda bekleyen motosikletli ajandan harekete geçmesini istedi.

9 saniye içinde bomba patladı

Saat 08.20’yi gösterdiğinde motosikletli ajanlar, Ruşen’in aracına manyetik bombayı yapıştırarak, hızla uzaklaştı. Gazetenin haberinde, araca manyetik bombayı yapıştıran MOSSAD ajanı, eylemi gerçekleştirmeden önce Ruşen’in araçta olduğunu kontrol etmek için dikkatlice yüzüne baktı. Manyetik bomba yapıştırıldıktan tam 9 saniye sonra patladı. 32 yaşındaki Ruşen olay yerinde,  şoförü ise kaldırıldığı hastanede akşama doğru yaşamını yitirdi. Devrim Muhafızları’ndan yapılan açıklamada Ruşen’in aynı zamanda İran’ın füze programının başında olan isim olduğu belirtildi.

MİLLİ GAZETE

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: