AZERİ KARDAS SEN HARDASAN

17 Oca

aliyev

Ankara, Ermenistan’la ilişkileri normalleştiren protokolü Azerbaycan’ın tepkisi üzerine, ABD ve AB’yi karşısına alma pahasına çöpe attı ancak, aynı kardeş elini Aliyev’den göremedi. Paris’te Azerileri de hedef alan ‘soykırımı inkar yasası çıkarılırken First Lady Mihriban Aliyev, Fransa Dostluk Grubu Başkanlığı koltuğunda oturmaya devam etti

TEPKİ GÖSTERMELİK KALDI

Fransa, insan haklarını ayaklar altına alan inkar yasasını görüşürken, Azerbaycan yönetiminin ‘ölüm sessizliği’, hem kendi kamuoyunda hem de Türkiye’de büyük tepkiye neden oldu. Türkiye, Karabağ işgali sona erinceye kadar Ermenistan’a bütün kapıları kapatırken, Bakü Sarkozy’nin küstahlığını görmezden geldi.

BAKÜ’DE ÖLÜM SESSİZLİĞİ

Birkaç göstermelik tepkiyle skandal karar halktan gizlendi. Milli dava olan Karabaşın işgalini de gölgeleyen bu karar için Fransa’ya yaptırım uygulanmadı. Aynı zamanda mebus olan Aliyev’in eşi Mihriban Aliyev’in, Azerbaycan-Fransa Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevine devam etmesi ise tepki çekti.

DEMOKRASİDEN KORKUYOR

‘Soykırımı inkar yasası’nm sadece Türkiye’nin değil Azerbaycan’ın da sorunu olduğunu belirten Prof. Mesut Caşın, "Aliyev, Rusya ile ilişkileri bozulmasın diye sessiz kalıyor" dedi. SDE üyesi Bilal Akgün ise demokrasi hareketinin ülkesine sıçramasından korkan Aliyev’in Türkiye’den uzaklaştığını söyledi.

KARABAĞ HAKARETİNİ SİNEYE ÇEKTİ,

Fransa, Minsk Grubu içindi yer almasına rağmen. Karabağ’daki katliamını görmezden geldi. Aliyev, Bakü’de ağırladığı Sarkozy’nin Erivan’da söylediği "Dağlık Karabağ’ın Ermenistan için ne demek olduğunu Fransa’dan daha iyi kimse anlayamaz" sözlerini do sineye çekmişti.

2 Yanıt to “AZERİ KARDAS SEN HARDASAN”

  1. isa 16:38 #

    Sizin bu yaptığınızı bu halk ve kardaşlarım kesinlikle unutmayacak.Yapması gereken hemen istifa etmesidir.Aliyev ve karısı ülkeyi terk etmesi gerekmektedir.Ne mutlu türküm diyene.

  2. Sadiq 10:00 #

    Allah bu xəyanəti bizə keçməz !!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: