HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE SOL TERÖRÜ

11 May

Hacettepe-Universitesi-Sol-Gruplar

 

Hacettepe Üniversitesi’nde gerekli izinler alınarak planlanan “Peygamber Sevgisi” adlı ney dinletisi bir grup sol görüşlü öğrenci tarafından sabote edilerek, engellendi.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu‘nda bugün saat 14.30′da yapılması planlanan “Peygamber Sevgisi” adlı ney dinletisi bir grup sol görüşlü öğrenci tarafından sabote edilerek engellendi.

REZİL SLOGANLAR

Konferans salonunun girişine barikat kurarak dinleyicilerin girmesini zor kullanarak engelleyen sol görüşlü öğrenciler “Şeriata izin vermeyeceğiz”, “Gidin Peygamberinizi başka yerde anın” sloganları atarak programın yapılmasına müsaade etmediler.

Kutlu Doğum programına katılmak isteyen birçok öğrenci ise salona girmek için beklerken, üniversitenin Üniversite bünyesindeki özel güvenlik güçlerinin sol görüşlü gruba hiçbir müdahalede bulunmaması ise gözden kaçmadı.
Üniversite yönetimi, programın yapılması için sol görüşlü faşistleri ikna etmeye çalışsa da bunda başarılı olamadı.
Ayrıca üniversite yönetimi emniyet güçlerinin olaya müdahale etmesine izin vermezken, konu hakkında bilgi edinmek isteyen gazeteciler de üniversiteye sokmadı.

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE TEPKİ

Hacettepe Üniversitesi yönetimi özel güvenlikçiler eliyle adeta sol görüşlü öğrencilerin terör estirmesine çanak tuttu. İzinli yapılan programı sabote eden gruba hiçbir müdahale edilmediği gibi basına da sansür uygulandı.

SOL BİNDİRME

Üniversite özel güvenlik görevlileri görüntü olmak isteyen gazetecileri engelledi. Ancak, üniversiteye yaklaşık 100 kişilik sol görüşlü öğrenci grubunun girişine ise göz yumuldu.
Öğrenciler saat 14.30′da yapılması planlanan konferans için kimileri içeride, kimileri dışarıda saatlerce beklediler. Sol görüşlü öğrencilerin estirdiği terör sebebiyle konserini iptal etmek zorunda kalan Öğretim görevlisi neyzen Ömer Faruk Keskin, konferans salonuna giremedi.

Hacettepe öğrencilerinin daveti üzerine konser vermek için Beytepe Kampüsü‘nde bulunan Mehmet Akif Kültür Merkezi‘ne geldiğini ifade eden Keskin “İnsanlığa hizmet etmiş bir büyüğü anmak için burada toplanmışken bizim de anlayamadığımız bir şekilde bir saldırı oldu. İçeride daha fazla bir sıkıntı yaşanmaması için sazende arkadaşlarla alanı terk etmek durumunda kaldık.” dedi. Farklı şekilde kümelenmiş insan guruplarının, içeriden gelen direktifler doğrultusunda gelenleri uzaklaştırdığını ve alanı terk etmeye zorlandığını anlatan Keskin, şöyle devam etti: “Biz Kemalizmi anamıyorsak siz de peygamberinizi anamazsınız şeklinde tartışmalar oluyordu.”

Neyzen Keskin‘in asistanı Ömer Ersan da Hz. Peygamberi anmak için Mehmet Akif Kültür Merkezi‘ne geldiklerini; ancak kendilerini solcu olarak lanse eden kişiler tarafından engellendiklerini anlattı. Ersan, “Dini üniversiteye sokmayız, peygamberinizi gidin başka yerde anın gibi engellenmeler karşısında salona giremedik.” dedi. Özel güvenlik görevlilerine tepki gösteren Ömer Ersan “Neden peygamber Türkiye’de anılamıyor? Bu çok acı verici bir olaydır.” dedi. Rektörlüğün hiç bir önlem almamasını eleştiren Ersan, “Programın bitiş saatine kadar beklendi. Sonra da size ayrılan saat doldu dağılın dendi. Şuna getirildi, biz programın yapılmasına izin verdik ama kesinlikle yaptırmayacağıza getirildi.” şeklinde konuştu.

ney-dinletisi

Sol faşistlerce engellenen programın broşürü

peygamber-sevgisi

Peygamberimiz Hz. Muhammed’e Sevgi Programı Afişi

hacettepe-universitesi-ozel-guvenlik

Bugün Hacettepe’de peygamber sevgilerini yaşamak ve yaşatmak adına Kutlu Doğum Programı’na katılacakken kollektifçiler ve güvenlikçiler zulmü arasında kalan müslüman gençler!

Hacettepe Universitesi Beytepe Kampusu Ogrenci Kollektifleri 01

Hacettepe Universitesi Beytepe Kampusu Ogrenci Kollektifleri 02

Hacettepe Universitesi Beytepe Kampusu Ogrenci Kollektifleri 03

Hacettepe Universitesi Beytepe Kampusu Ogrenci Kollektifleri 04

Hacettepe Universitesi Beytepe Kampusu Ogrenci Kollektifleri 05

 

Hacettep Üniversitesi’nde Kollektif Terör

28 Yanıt to “HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE SOL TERÖRÜ”

 1. ahmet 16 Mayıs Çarşamba 2012 2:47 #

  Arkadaslar o etkinliği düzenleyen AGD (Anadolu Gençlik Derneği) ellerinde döner bıçagı sopa ile gezen grup bazı arkadaslarımız gercekten hz peygamber anması yapmaya gelmiştir ama etkinliği düzenleyen grup hiçte öyle bir niyet içerisinde değildir

 2. Mehmet Volkan 14 Mayıs Pazartesi 2012 8:57 #

  Hacettepe üniversitesi beytepe kampüsü’de 11.05.2012 tarihinde kutlu doğum etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan “peygamber sevgisi” adlı konferans, kendilerini “sol” görüşlü olarak tanımlayan kişiler tarafından sloganlar eşliğinde engellenmiştir.

  bu olayda dikkkat edilmesi gereken üç önemli husus bulunmaktadır.

  i̇lki üniversite yönetiminin iki yüzlülüğüdür. zira konferansın yapılmasına izin veren yönetim, olası tehlikelere karşı gerekli güvenlik önlemlerini sağlamamıştır. konferansı provoke eden kişiler özel güvenlik elemanları tarafından engellenmediği gibi emniyet güçlerinden de yardım istenmemiştir.

  i̇kinci mesele, konferansı protesto eden kişiler tüm sol görüşlü insanları temsil etmemektedirler. evrensel insani değerlerin bile çok uzağında olan bu insanların “sol görüş”ün aslında ne olduğunu bile bilmedikleri, attıkları sloganlardan anlaşılmaktadır.

  üçüncü husus, sayıca üstün olmalarına rağmen soğukkanlılıklarını koruyarak bu çapulculara insanlık dersi veren konferansın katılımcılarını can-ı gönülden tebrik ediyorum.

 3. fevzi ç. 12 Mayıs Cumartesi 2012 23:00 #

  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE ELBET PEYGAMBERİ ANACAĞIZ. BU OLAY İSTEĞİMİZİ VE KARARLILIĞIMIZI KAT KAT ARTIRDI. ALLAH ZALİMLERİ HELAK ETMEZ Mİ SANIYORSUNUZ. ÇOK YAKINDIR HACETTEPEDE ALLAHU EKBER NİDALARI.

 4. A Tekin 12 Mayıs Cumartesi 2012 12:52 #

  Yüzlerinden fışkırıyor necasetleri, hiç mi erkek yoktu bir avuç şeref yoksunu karşısında duracak ! yokmuydu inanmış bir avuç yiğit müslüman !!! bunlar karşılarında yürekli müslüman görmediği müddetçe hep zağar itler gibi çemkirecekler, biz uyudukça bu düzen böyle devam edecek …

 5. Ebru Yılmaz 12 Mayıs Cumartesi 2012 12:14 #

  Engelleyebilecekler sanki embesiller.. sevgiden korkacak kadar küçük beyinleri

 6. M. ESİ 12 Mayıs Cumartesi 2012 12:12 #

  Sol görüşlü değil onlar KÜRTÇÜ, eskiden devrimi devrimciler savunurdu şimdi ise KÜRTÇÜLER.

 7. Murat Dağ 12 Mayıs Cumartesi 2012 12:11 #

  Özgürlük diye yırtınıyosunuzz ya hani nerde özgürlük şerefsiz din devlet düşmanları,,

 8. ASYA NİDA 12 Mayıs Cumartesi 2012 12:11 #

  HERKES DAVRANIŞI İLE,, KENDİ KALİTESİNİ,, ANLAYIŞINI,, BEYİNLERİNİN HACMİNİ KANITLIYOR….

 9. Sema Isik 12 Mayıs Cumartesi 2012 12:11 #

  Sene olmus 2012 ama zihniyet gram degişmemiş…

 10. Mhmmd YLDRM 12 Mayıs Cumartesi 2012 10:00 #

  o konferans salonunda programı yapamamamızın elbet vardır bir hikmeti.program yapılsaydı, komunistler karışmasaydı bu kadar duyulmazdı.bizim yapmak istedigimiz reklamı, bizden daha iyi yaptılar.kafir bile farkında olmadan bu davaya hizmet ediyor.farkında olupta yanımızda olmayanlar nerde!!!

 11. Omer A. 11 Mayıs Cuma 2012 22:42 #

  Program bize ait arkadaş ismimizi sansürlemeyin orada biz vardık nedir bu ya Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şube üniversiteler komisyonu Akabe bölgesi Hacettepe üni. komisyonu düzenlemiştir programı

 12. Tarkan Yılmaz 11 Mayıs Cuma 2012 21:52 #

  Harika bir tablo bence müslüman erdemliliği ve solun despotluğuna yy lar boyu güzel bir örnek

 13. HAYDAR ŞAHİN 11 Mayıs Cuma 2012 21:51 #

  ‎%99 u musluman ulkede bu programin yapilamamasi bana tatihte mogol istilasinda ki su olayi animsatti “Moğol istilasının Anadolu’da yol açtığı yılgınlığı, o zamanlarda çok rastlanan şu olay özetler: Tek bir Moğol askeri bir köye giriyor ve bütün erkekleri peşine takıp, köyün dışına çıkartıyor. Sıra ile hepsini tek tek boğazlıyor. Dehşet o kadar büyük ki üç kişinin bir olup hakkından geleceği cellata, hepsi koyun gibi boyunlarını uzatıyor.”

 14. S. GEDİK 11 Mayıs Cuma 2012 21:32 #

  Bunlar peygamber efendimizin ayak bastığı bir kum zerresi dahi olamaz… Allahümmesalli ale seyyidine muhammed…

 15. GEZER NUR 11 Mayıs Cuma 2012 21:31 #

  İşte Peygamber aşıklarının ve amaçlarının sadece Peygamber efendimizi anmak ve anlamak olan insanların sağduyusu kesinlikle ve kesinlikle Takdire Şayan davranışınızla inanın daha güzelini yapmışsınız Çok sevdiğim bir tabir “NECASET’E TAŞ ATARSAN ÜZERİNE SIÇRAR” siz taş atmamayı tercih etmişsiniz Helal olsun sizlere………

 16. Kurtuluş İbrahim 11 Mayıs Cuma 2012 21:29 #

  Hepiniz ile yüzleşerek dişe diş savaşacağız az kaldı.

 17. Kenan K. 11 Mayıs Cuma 2012 21:29 #

  Köpek sürüsü kimin devletinde kime karsilar.atalarimiz savas meydanlarinda namaz kilip savasip kapilarini actilar bu topraklarin.bunlarin atalari savasla basaramadiklarini bunlar bizim kimlikle bize bize karsi savasiyorlar.kahrolasi, köpekler.ermeni, yahudi, torunlari.

 18. Tahire Orhan 11 Mayıs Cuma 2012 21:28 #

  AGD nin soylu eylemini 3-5 soysuz engellemiş.it itliğini yiğit yiğitliğini yapar.AGD li arkadaşları tebrik ediyorum.o çakallarıda Allah ıslah etsin.

 19. IRRATIONAL BASTARD 11 Mayıs Cuma 2012 21:26 #

  Vakti zamanında Hacettepe yurdunda kalan bir arkadaşımın namaz kılıyor gerekçesiyle kulağının kesildiği okul olması nedeniyle çok da şaşırmadım. Çünkü Hacettep Üniversite sinde o gruplara destek en tepeden Öğretim görevlilerinden geliyor. O zamanlar da eylem yapıp güvenlik görevlilerini bile rehin alacak kadar gözleri karaydı. Nedir bu nefret, nasıl bu kadar karartabiliyorlar gözlerini…

 20. Harun Yılmaz 11 Mayıs Cuma 2012 21:24 #

  Tipik komünist icraati.
  Bide faşizm faşizm diye vraklar kahpeler.

 21. Anadolu Gençlik 11 Mayıs Cuma 2012 21:18 #

  Basın Duyurusu

  Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şube Üniversite Komisyonumuzun Hacettepe Üniversitesi Fetih Nesli
  öğrenci topluluğu ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu “Peygamber Efendimize Sevgi” adlı programımız
  zorbalar tarafından engellendi. Üniversite yönetiminden tüm izinleri aldığımız halde program saatine
  yakın kendilerine öğrenci kolektifleri ismini veren grup konferans salonunun önüne toplanarak
  programa gelen öğrencileri engellediler. “şeriata izin vermeyeceğiz” sloganları atarak programın
  yapılmasına izin vermediler.

  Rektörlük ise üniversite güvenliğini kolektiflerin önüne çekerek hem kolektifleri korudular hem de
  içeri girilmesine izin vermediler. Kollektifleri dağıtmayan, güvenlikçileri ile onları koruyan, polisin
  kampus içerisine girmesine izin vermeyen rektörlük adeta programın yapılmaması için çaba sarfetti.
  Herhangi bir provakasyon oluşmaması olayın başka boyuta ilerlemesi için

  “Biz gelmedik kavga için

  Bizim işimiz sevgi için

  Hakkın evi gönüllerdir

  Gönüller yapmaya geldik” düsturu ile program için getirdiğimiz gülleri ve kitapları gelen öğrencilere
  dağıttık. Eylemci zorba gruba da gül vermemize rağmen tahammülsüzlük ve düşmanlıklarını
  göstererek gülleri geri çevirdiler.

  Bizler peygamber sevgisi her ortamda her şartta anlatmaya, insanları peygamber sevgisine
  yöneltmeye devam edeceğiz.

  Daha önce izinli olmamıza rağmen Ankara Valiliğinin zoruyla Güvenpark’taki standlarımız kaldırıldı.
  Söz vermesine rağmen ikinci bir yer isteğimizi büyükşehir belediyesi reddetti. Yardımlarla aldığımız
  gül, süt ve hurmalar elimizde kaldı, bozuldu.

  Bizse bu gibi engelleri önemsemeyerek işimize devam ettik. Atımızı alan yolumuzu da almadı ya
  dedik. Gazi Üniversitesi Gölbaşı yerleşkesi önünde süt, hurma, karanfil ve kitapçık dağıttık. Ankara
  Üniversitesi Tandoğan Kampüsünde “Peygamber Efendimiz” konulu konferans yaptık, kitapçık
  dağıttık.

  Şimdi ise engellemeler Hacettepe Üniversitesinde karşımıza çıktı. Buna rağmen biz mesajımızı verdik.
  Yine geleceğiz. Peygamber sevdalıları ile yine Hacettepe’nin içerisinde buluşacağız. Daha büyük
  programlar yapacağız. Unutmasınlar asırlardır süren Efendimizin Mesajını engelleyemecekler.

  AGD Ankara Şubesi Üniversite Komisyonu

 22. İhsan Kara 11 Mayıs Cuma 2012 21:07 #

  Mezun olduğum üniversiteme yazık, sol görüşlüler Marks’ı vs her türlü sol şeyleri anarken bu ne tahammülsüzlük…

 23. Halit 44 11 Mayıs Cuma 2012 21:06 #

  « De ki: ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. siz de benim mâ’buduma tapanlardan değilsiniz. ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. siz de benim mâ’buduma tapıcılardan değilsiniz. sizin dininiz size, benim dinim bana. »

 24. ERCÜ 11 Mayıs Cuma 2012 21:06 #

  Sizin devriniz geçti be güzellerim :)
  Uzun saçlı, pis sakallı, soğuk suratlı, itici insanlar

 25. Oktay K04 11 Mayıs Cuma 2012 21:04 #

  Üniversite yönetimini kınıyorum konferansa katılan öğrencilerinde sağduyulu davranmasını da ayrıca tebrik ediyorum yönetimin oyununa gelmediler…

 26. Boran Kar 11 Mayıs Cuma 2012 21:02 #

  “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı atarsınız! Bu yaptığınız bu faşizmin dik alası değil mi? i̇nsanlık onurundan’ bahsedersiniz; bu insan onuru ile oynamanın en bariz bir örneği değil midir? ‘fikir hürriyetinden’ dem vurursunuz; bu fikir hürreyetinin gaspı değilde nedir? Anladık müslüman değilsiniz; peki ya hangi dindensiniz?

 27. Asım 11 Mayıs Cuma 2012 21:00 #

  Adınız solcu, dilinizde bir özgürlük türküsü ki, sizin gibi düşünmeyenlere söylemesi haram. Orta çağ makamında okuduğunuz bu faşi̇st türküyü yeni bir nakarat ta benden… sizden daha faşist kim var..?

  • Vefa 31 Temmuz Salı 2012 18:40 #

   Engellenmesinin nedeni bunu düzenleyen oluşumun eski osmanlının fetih sevdasını geri getirmeye çalışan ve silahlı fetih anlayışını güden kişiler olup olaydan 2-3 ay önceki sag sol çatışmasında çatışmada solcuların karşısında bulunan grup olduğundandır.Ülkeyi abd varı bir güç oluşturarak fetih politikası ile yönetme düşüncesi olan insanlara tabiki geçit verilmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: