Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü kimdir?

16 May

Rennan Pekünlü

Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. E. Rennan Pekünlü, okulun giriş kapısında nöbet tutarak başörtülü öğrencileri içeriye almıyor. Sadece almamakla da kalmıyor, suçu ve suç mahalini! kayıt altına alıyor. İlgili mercilere iletilmek üzere başörtülü öğrencilerin fotoğraflarını tek tek çekerek fişliyor.

Bu tavırları ile 28 Şubat darbesi kazanımlarının yılmaz bir savunucusu olduğunu ispatlıyor. Okul kapısında saatlerce nöbet bekleyrek güvenlik görevlilerine saç baş yolduran Pekünlü başı açık öğrenciler geldiğinde kapının kilidini açıyor. Kendisi ile konuşmak isteyen basın mensubunu görünce biraz önce kare kare fotoğrafladığı öğrencileri unutup yüzünü kağıtla saklama ihtiyacı hissediyor.

Peki kimdir bu değerli bilim insanı gelin birlikte tanıyalım

Gök cisimlerini gözlemek yerine okulun bahçesinde başörtülü öğrencileri bekleyip gördüğü noktada deklanşöre basan, ancak kendi fotoğrafı çekilirken de yüzünü gizleyen Uzay Profesörü Rennan Pekünlü’nün aynı zamanda ilmi hırsızlık yaptığı olduğu ortaya çıktı…
Pekünlü; ABD’deki mizahi haberler yayınlayan theonion.com internet sitesindeki kurmaca bir kuramı (intelligent falling), dincilerin aslında ne kadar bağnaz olduğunu ispatlamak gayesi ile kaynak göstermeksizin kendi fikriymiş gibi Cumhuriyet Bilim Teknik (28 Eylül 2007) dergisinde yayınlatmış!.Renan Pekünlü’nün “theonion.com”dan çalıntıladığı “mizahi haber”de, dünyadaki bütün “kökten dinciler”in yer çekimine inanmadıkları bilgisi yer aldı. Pekünlü, yazısında bu yaklaşımın literatürde “intelligent falling” (zeki düşüş) olarak geçtiğini, bunun da “kökten dincilerde eşyaların düşüşünü tamamen ilahi etki düşüncesine bağlamaya yol açtığını” dile getirdi.

MARKSİST VE LENİN HAYRANI

Öte yandan, Pekünlü’nün materyalist bir kişiliğe sahip olduğu görülüyor. Pekünlü, Bilim ve Ütopya gibi dergilerde yayınlanan makaleleri ve yaptığı açıklamalarda, “sakın kendinizi idealizmin bu telkinlerine kaptırmayın, materyalizme olan sadakatinizi koruyun” mesajları verirken, kendisine dayanak olarak Rusya’daki kanlı komünist devriminin lideri Lenin’i gösteriyor.

“SAKIN KENDİNİZİ DİNE KAPTIRMAYIN”

Lenin’in, bir asır önce yazdığı Materyalizm ve Ampiryokritisizm isimli kitabı okumayı herkese öğütleyen Pekünlü, yine Lenin’e ait olan “sakın bu konuyu düşünmeyin, yoksa materyalizmi kaybedersiniz ve kendinizi dine kaptırırsınız” şeklindeki uyarıları tekrarlıyor.

HAFİYELER ELİNE SU DÖKEMEZ!

Matematik Bölümü öğrencisi F.G, Prof. Pekünlü’nün özellikle derslere giriş saatlerini takip ettiğini, bölüm binasının kapısına geldiğinde karşısında dikilerek başörtülü olarak okula girmesini engellediğini, ardından cep telefonuyla fotoğrafını çekerek hakaret ettiğini öne sürdü. Bunun üzerine peruk takarak çözüm bulmaya çalıştığını belirten öğrenci, Prof. Pekünlü’nün "perukla dahi giremezsin" diyerek kendisini engellediğini ifade etti. F.G’nin şikâyet dilekçesine göre, Rennan Pekünlü, başörtülü öğrencinin bir yolunu bulup derse girdiğinde de peşini bırakmamış. Ders sürerken müdahalede bulunarak F.G’nin dersten çıkmasını isteyen Pekünlü hakkında öğrencinin talebiyle tutanak tutulmuş.
İsminin açıklanmasını istemeyen öğrenci F.G, Prof. Dr. Pekünlü hakkında "Eğitim öğretim hakkının engellenmesi", "Özel hayatın gizliliğini ihlal", kamu görevinin sağladığı yetkiyi kötüye kullanarak hürriyeti tehdit", "Kişinin huzurunu bozma", "Ayrımcılık yasağını ihlal", "Manevi işkence" gerekçesiyle suçlamada bulundu.

BEKÇİLER SAÇLARINI BAŞLARINI YOLUYOR!

Mazlum-Der İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Avukat Mehmet Gün, Prof. Pekünlü’nün fakültedeki bütün başörtülü öğrencilere müdahale ettiğini, sürekli kapıda nöbet tutarak başörtülü öğrencilerin binaya girmesini engellediğini, kendi kafasına göre fakülte binasının kapısına "başörtülüler giremez" yazıları astığını ifade etti.
Avukat Gün, üniversitenin geç de olsa soruşturma açtığını, soruşturma dosyasında da Pekünlü’nün bilimle uğraşmak yerine fakülte binasının önünde nöbet tuttuğunun kaydedildiğini söyledi. Gün, Prof. Pekünlü’nün daha önce de fakülte bahçesinde başörtülü bir öğrenciyi darp ettiğini bu nedenle ceza aldığını ancak cezasının ertelendiğini bildirdi.

SIKI BİR ERGENEKON MUHİBBİ

İşçi Partisi ve Ulusal Kanal tarafından organize edilen "Yurtsever Aydınlar Serbest Bırakılsın" kampanyasına destek verdiği belirlenen Pekünlü’nün aynı zamanda "Başörtüsü Yasaklansın" ve "Darwin’e Dokunmayın" bildirilerine de imza attığı saptandı.
Üniversite kapısında başörtülü öğrencilerin fotoğrafını çekerek fişleme yaptığı ortaya çıkan Astronomi Profesörü Esat Renan Pekünlü’nün Ergenekonculara destek verdiği saptandı.
Pekünlü’nün İşçi Partisi ve Ulusal Kanal tarafından organize edilen "Yurtsever Aydınlar Serbest Bırakılsın" kampanyasına destek verdiği belirlendi.
Ergenekon sanıklarına tam destek verilen kampanyada, "Aydın tavrımız Türkiye’nin yurtsever aydınları serbest bırakılana dek sürecek" ifadeleri yer alıyor. Kampanyaya destek verenler arasında CHP milletvekilleri Süheyl Batum ve Kamer Genç, tiyatro sanatçıları Müjdat Gezen, Ferhan Şensoy ve Levent Kırca, sinema oyuncusu Tarık Akan, ressam Bedri Baykam, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ ve Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Vural Savaş gibi isimler bulunuyor.

MAYMUN SOYUNDANMIŞ.

Pekünlü’nün, YÖK’ün başörtüsü yasağını kaldıran kararını protesto etmek amacıyla hazırlanan "Başörtüsü Yasaklansın" bildirisine imza attığı ortaya çıktı. Kendilerine Kemalist-Sol Öğretim görevlileri adını veren grup, "Kabullenmiyoruz" başlıklı bildiride, şu ifadeler yer alıyor: "Üniversitede türbanı bir kez daha, bu sefer ‘özgürlük simgesi’ olarak yerleşkelerimize, dersliğimize kadar sokmaya çalışıyorlar. Üniversitelerdeki türban dayatmasını ve bunun özgürleşme olduğunu kabullenmiyoruz.
Pekünlü’nün, insan soyunun maymundan geldiğini ileri süren Darwin’in hayranı olduğu belirlendi. Pekünlü, aralarında Prof. Celal Şengör ve Prof. Gençay Gürsoy gibi Darwinci hocaların yer aldığı "Darwin 2009 Çağrıcıları" grubunda yer alıyor. Pekünlü’nün de imza attığı Uluslararası Darwin Günü sebebiyle yapılan ortak açıklamada, şu ifadelere yer veriliyor: tıptan tarıma teknolojiden sanata, sosyolojiden politikaya bütün alanları derinden etkilemiştir. Dini inançlara dayandırılmak istenen bu karşıtlığı, günümüzde uluslararası bir boyut kazanmıştır."

 

HANGİ UZAYDA YAŞIYORSUN HOCAM!

 

HEM YÜZSÜZ HEM DE BİLİM HIRSIZI

ÖRTÜLÜ ÖĞRENCİLERİ BÖYLE FİŞLEDİ

SKANDALA YÖK EL KOYDU

FAKÜLTE DEKANI O HOCAYI ANLATTI

UZAY PROFESÖRÜ BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİ AVINDA

Oda no / Room : C124e
Tel : +90 232 3884000 / 1737
Fax : +90 232 3731403

E-Posta/ E-mail : rennan.pekunlu@ege.edu.tr

Kişisel web sitesi / Personal Home page : http://astronomy.ege.edu.tr/~rpekunlu

Rennan Pekunlu 2

Reyyan Pekünlü Bilim ve Dogmayı anlatmakta oldukça manidar.

Rennan Pekunlu 3

Astrolog Rennan Pekünlü pek bi bilimsel araştırma yaparken

RENNAN PEKUNLU 4

RENNAN PEKÜNLÜ YILDIZLARI GÖZLEMLERKEN GÖRÜLMEKTE

KAPIDA BAŞÖRTÜSÜ NÖBETİ

ESAT-RENNAN-PEKUNLU

RENNAN HOCAYA TEPKİLER BÜYÜK

 

KAPIDA BAŞÖRTÜSÜ NÖBETİ– HER KAPIYA LAZIM– BİZİM KAPIDA DA VAR

 

BAŞÖRTÜSÜ AVCISININ YENİ MARİFETİ

 

RENNAN PEKÜNLÜ FİŞÜSTÜ YAKALANDI

 

KAPIDA BAŞÖRTÜSÜ TUTAN PROFESÖR

 

FİŞÇİ PROFESÖR BİR ELİNDE KAMERA DİĞER ELİNDE ANAHTAR

 

UZAYLI

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü

DEVEKUŞLARI İÇİN SIKÇA KULLANILAN BİR TABİR VARDIR, EVET KAFALARI KUMDADIR AMA ÇIPLAK POPOLARI İSE DIŞARIDA

PEKUNLU

BİLİM ADAMLIĞI SU GÖTÜRÜR AMA PEKÜNLÜ OLDUĞU KONUSUNDA HEM FİKİRİZ. TAM BİR İŞÇİ PARTİLİ PROFİLİ.

Esat_Rennan_Pekunlu

SANIRSINIZ Kİ SERENGETİ ÇAYIRLARINDA ASLANLARI GÖZLEMLEYEN BİR KAMERAN

Reklamlar

53 Yanıt to “Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü kimdir?”

 1. hayal yeter 2 Ekim Cuma 2015 23:47 #

  bu profu görünce yüksek lisans yapmaya kara verdim. evde harcanıyoruz valla.

 2. İsmet Kemal GÖNEN 28 Kasım Cuma 2014 8:38 #

  BEN, 1966-Yıldız ÜN.Mimarlık mezunuyum ve
  1962-Yılında EDEBİYAT Öğretmenimiz olan,
  Rahmetli BEHÇET NECATİGİL’i asla unutamam. Çünkü,
  * Öyle ASİL bir ÖĞRETMEN di ki, Muhteşemdi..
  * Dersinden bir TALEBEYİ-> KOVMAK şöyle dursun.!
  * Dersinde EŞEKLİK’ler yapanlara bile GÜLER’di.!
  * BİZİM NESLİN HOCA’ları gerçek PROFERSÖR’lerdi.
  * Fakat hiçbirinin PROF.Dr.Ünvanı YOK’tu..
  * GÜNÜMÜZDE, ELİNİ sallasan 50’PROF’a takılıyor.!
  Renan PEKÜNLÜ’de-> SİYASİ olduğu için CEZA’lanmış.
  * ADALET’tin bu zata AZ CEZA verdiği kanaatindeyim.
  * Noksan CEZA’sını ÂHİRET’te ödeyeceğine de eminim.!

 3. mete 15 Eylül Cumartesi 2012 1:10 #

  hocanın yaptığı ekstrem olabilir ama es
  asen uzay bilimi öğrenmeye giden tavuğa dünya götüyle güler zaten.. kimi kandırıyorsun ey yobaz, işin provokasyon, uzaya çıksan kıbleni bulamazsın sen.

  • Apler 26 Temmuz Cuma 2013 10:02 #

   Salak mete, başörtülü kızlar tavuk ise, kıçı açık erkekler İBNE mi oluyor ?

 4. hasan atasever 28 Mayıs Pazartesi 2012 15:01 #

  Ebu Cehil Peygamber efendimizin hemşehriisi ve akrabası olduğu halde ve gerçekleri bildiği halde kendi konumunun bozulmaması için biat etmeyenlerdendir. bu arkadaş güya profesör de işi olmayan işlerle meşgul olup zamanın ebu cehili olmak isyiyor bence

 5. Metin KILINÇ 25 Mayıs Cuma 2012 14:00 #

  Bu tip saplantılı ve ayrımcılık yapan öğrenmen konumundaki kişileri anında işine son verilip, yaptıklarının cezası ayrıca sorulmalı. Eğer bu yapılmayacak olursa ülke bataklığa doğru yol alır.

 6. Sezai Ak 21 Mayıs Pazartesi 2012 14:48 #

  Akıl sağlığı yerinde olmayabilir-yitirmiştir,başartüsünü takıntı yapmıştır-başörtülü öğrencileri gerici ve öteki görüyordur, öteki gördüğünden eğitim haklarını engellemek için düşmanca tavır sergileyebilir. Sistem dokunamıyor,adam kötü niyetli olmayabilir derhal akıl sağlığı yerinde mi değil mi incelenmeli? Beyaz önlüğü çıkartılıp beyaz gömlek giydirilmelidir.

 7. Metin SOĞUKPINAR 21 Mayıs Pazartesi 2012 14:46 #

  Sözüm ona uzay profösörü olacaksın, millet uzayı parselledi be adam! senin yaptığın işe bak o işi bi kapıcıya ver oda yapar. sen git asıl işini yap, uzayla ilgili ne yaptın, yaptığın bir keşif varmı başkalarının kafasıyla uğraşma, kendi kafanın içindeki örümcekleri temizle biraz.

 8. Mustafa Taşkın 21 Mayıs Pazartesi 2012 14:43 #

  Sen erkekmisin be,yüzünü neden saklıyorsun! Demek ki utanılacak bir şey yapıyorsun. Madem yapıyorsun neden yüzünü kameradan saklıyorsun,kaçıyorsun,erkek ol erkek.bu adamın akli dengesinin yerinde olup olmadığı araştırılmadır,normal insan davranışı değil yaptıkları.

 9. Alperen 21 Mayıs Pazartesi 2012 14:42 #

  Ege Üniversitesi’nde bazı öğrenciler pkk bayrağı açıp gazete dergi satıyor bunun adı demokratik özgürlük oluyorda başörtülü öğrenciler vatanı mı bölüyor? hoca bölücülük yapan terör örgütü yanlısı diğer öğrencilere neden dokunamıyorsun yoksa aynı zihniyette misin sormak lazım..

 10. doktor dümensiz 21 Mayıs Pazartesi 2012 14:41 #

  adam uzay bilimi yerine din düşmanlığı bilimini okumuş sanki…sen bu kafayla değil uzaya evin çatısına bile çıkamazsın hoca…

 11. m.akif 21 Mayıs Pazartesi 2012 14:39 #

  psikolojisi bozulmuş bunun gibi zaatları derhal eğitim müesseselerinden almalı, tedavi merkezlerine yönlendirilmelidir.terörün bile hedefi bellidir, vereceği zararlar tahmin edilebilir. böylelerin topluma vereceği zararlar tahmin bile edilemez. derhal görevden el çektirmeli,tedaviye alınmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: