Prof. Dr. Sabri Sürgevil Kimdir?

8 Haz

Prof. Dr. Sabri Sürgevil

Sabri SÜRGEVİL  Aydın / Bozdoğan 13 Mayıs 1947

Sabri SÜRVEGİL, Ege üniversitesi  Tarih bölümünde,  Yakınçağ anabilim dalı başkanıdır. Sabri SÜRVEGİL katıksız katkısız ULUSALCI görüşleri ile tanınmaktadır.SÜRVEGİL Yakınçağ Osmanlı tarihi’ndeki ÇAĞDAŞLAŞMA hareketleriyle de özel olarak ilgilidir. İttihat ve Terakki üzerine yazıları ve tezi mevcuttur.  Diğer ulusalcı aydınlarımız gibi Türk halkını güdülecek sürü olarak tanımlamakta, Türk halkına adetâ “KOYUN!” demektedir.

Bornova Anadolu Lisesi’nde 10 Kasım 2003 tarihli Atatürk’ü anma programına konuşmacı olarak katılan Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabri Sürgevil, vatandaşlarımıza "güdülecek sürü", Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları için "şeriatçı" ve "Atatürk düşmanı" gibi ithamlarda bulunmuş.

Çağdaşlaşmayı alkol almak, balo yapmak ve senfoni dinlemekten ibaret sanan bu zevat ceberrut dayatmacı anlayışlarını SOSYAL HAYATlarına da aksettirmeyi başarmıştır. Cebren halkı dizayn etme gayretleri hep süregelmiştir. Zaten Türkiye’de çağdaşlama hareketi özünde bir islamsızlaştırma hareketidir. SABRİ SÜRVEGİL Ege Üniversitesi’nde kapıda nöbet tutarak derslere almadığı başörtülü öğrencileri fotoğraflarını çekerek fişleyen Prof. Dr. Rennan Pekünlü’den devraldığı bayrağı taşımakta kararlı görünmektedir.

Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabri Sürgevil, felsefe bölümü 3. sınıf öğrencisi Zeynep Çebi’yi, başörtülü olduğu için final sınavından çıkardı. İki erkek öğrenci de mağdur arkadaşlarına destek için sınavı yarıda bıraktı. Kendisini başörtülü olarak derse almayan Prof. Dr. Sürgevil’in ‘uygarlık tarihi’ dersini seçmeli olarak aldığını anlatan 23 yaşındaki Çebi, "Final sınavı için sınıfa girdim. Hoca yanıma geldi, sınava bu şekilde alamayacağını söyledi." dedi. Sınava başörtülü olarak girdiğine dair tutanak tutup kendisini sınava almasını istediğini anlatan Çebi, "Bu şekilde sınava giremeyeceğimi söyleyerek kâğıdı önümden çekip aldı. Sınav salonundan çıkmak zorunda kaldım." diye konuştu. Geçen yıl da başörtülü olduğu için sınavlara giremediğini, bu sebeple dersi alttan aldığını belirten Çebi, bu sıkıntıyla devamlı karşılaştıklarına dikkat çekti.

Zeynep Çebi’ye destek amacıyla coğrafya bölümü 2. sınıf öğrencisi Yusuf Gezer ve felsefe bölümü 3. sınıf öğrencisi Abdullah Sidar da sınavı yarıda bıraktı. Haksızlığa tahammül edemediği için sınavdan çıktığını ifade eden Gezer, "Sabri hoca, sınavın başlamasından 5 dakika sonra Zeynep arkadaşımızın kâğıdını, başörtülü olduğu için zorla elinden aldı. Ben, ‘Lüften hocam.’ diyerek tepkide bulundum ama bana bakıp tekrar geri döndü ve arkadaşın kâğıdını aldı. Arkadaşıma destek olmak için, hukuksuzluk karşısında durmak için ben de arkadaşımdan hemen sonra sınav kâğıdını masanın üzerine bırakıp dışarıya çıktım." diye konuştu.

Reklamlar

10 Yanıt to “Prof. Dr. Sabri Sürgevil Kimdir?”

 1. maske242001@yahoo.de 27 Temmuz Cuma 2012 19:19 #

  türkiyede hala böyle öküzlez varmi birde bunlar atatürkcü olacak kardesim keske sizin atatürk dediginiz sahis birinci dünya harbinde bu topraklari kurtarmasaydi simdi ingiliz sömürresi olurduk en azindan her isteyen istedigi gibi dinini yasardi bakin ben avrupanin göbeginde yasiyorum hic kimsenin basinin üstünde ne var diye buralarda bakilmiyor sadece bakilan insanin beyninin icindekiler üstündeki yarim metre kumas insanlari bu kadar neden rahatsiz ediyor anlamiyorum o yüzden yazimin basindaki sözümü tekrarliyorum bunlarin hepsi öküzzzzzzz öküzlere karsi ayip olacak ama en azindan öküzün eti yeniyor bunlarin ise yarayacak birseyleri de yok tabi toplum icinde fine ve fesat cikartmak haricinde isleri gücleri bu insan asagilamak ve kendilerini bes kat daha büyük görmek.
  yazdigim yazida gramatik hatalari varsa af ola anca bu kadar türkce yazabiliyorum.

 2. aydından 12 Haziran Salı 2012 20:33 #

  bu konu hakkında yorum yapmaya gerek var mı bilmem, hoca haklı olarak sürü kelimesini kullanmıştır. Biliyorsunuz ya da işinize geldiği gibi yorumladığınız Vahdettin’e bakınca da aynı şeyi görüyoruz. Vatan haini olmadığını kanıtlamaya çalıştığınız Vahdettin’de aynı şekilde trk milletini bir koyun sürüsüne benzetmiş ve kendisini de çoban olarak nitelemiştir. Burada Hoca, öğrencilerini ve bugüne kadar yetiştirdiklerini ve yetişmek istemeyenleri de sürülükten kutarmaya ve Atatürk’ün yolunda giderek vatandaş yapmaya çalışmıştır. Ancak uygarlık dersine girip de uygar giyim koşullarını bilmeyen ve hala sürü olmak isteyenler tarafından suçlanma yoluna gitmiştir. Demek ki bu kişilere sadece şunu söylemek gerekir “siz sürüsünüz ve sürü olarak kalmaya mahkumsunuz” …

  • ibrahim 16 Haziran Cumartesi 2012 14:12 #

   evet biz sizin gibi kemalistlerin ataistlerin cehaletin ahlaksızlıhın ve sizin uygar giyim koşulları dediğiniz çıplaklığın ve de teşhirciliğin peşinde sürüler olamayız
   biz allah yolunda sürü olmaya razıyız keşke allah yolundada sürü olabilsek allah

 3. Mustafa Kemal Efe 11 Haziran Pazartesi 2012 8:36 #

  Allahın şaşkınları. Sabri Sürgevil gibi bir hoca bulmuşsunuz,elinizdeki değerin farkında değilsiniz. Sizi Allah ıslah etsin.Başka ne diyeyim.

 4. Kemal Efe 11 Haziran Pazartesi 2012 7:45 #

  Sitenin başlığında “Gerçekler Cesaret ister” diye yazıyor. Sabri Sürgevil Hoca da cesaretle gerçekleri dile getiryor.Bazılarının işine gelmiyor olabilir.Ama dünya dönmeye devam ediyor.

 5. Mualla Pekyumurta 11 Haziran Pazartesi 2012 7:42 #

  Tebrikler Sabri Sürgevil’e. Demek ki yasaları uyguluyor. Yasalar buna izin vermese yapamazdı.

  • ibrahim 16 Haziran Cumartesi 2012 14:15 #

   yasanın neresinde yazıyor

 6. ahmet 9 Haziran Cumartesi 2012 9:51 #

  ermeniiiii gavuru…

 7. Turbanli 8 Haziran Cuma 2012 15:13 #

  ALLAHİN TOKATİ Bİ VURSADA SANA SOYLEE NEYE UGRADİNİ FELEHİNİ Bİ SASSAN İBRET OLSAN

  • Mustafa Kemal 8 Haziran Cuma 2012 23:08 #

   İleri derecede gerici; hazımsız, tahammülsüz, başkasının inancına dayanamayan ne kadar da ilginç insanlar var.
   Yazık..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: