Şemdinli’de neler oluyor?

5 Ağu

Şemdinlide devam eden operasyon hakkında detay verelim:
PKK’nın haber ajansı ANF’ya bakarsak, pkk "şanlı bir mücadele veriyor ve operasyondaki alanı kontrol altında tutuyor" imiş.ANF’nin işi bu. propaganda. Her askeri operasyonda mutlaka h elikopter düşüren bir siteden bahsediyoruz. oradaki durumu özetleyelim:
Alan kontrolü falan hikaye. Baştan beri söyledik, bu çember bildikleri gibi değil. Kaçamadıkları için böyle diyorlar zira açık alanda yakalanan ölüyor, erzakları bitti bulundukları mağaralarda ya aclıktan yada askerce öldürülecekler. Ya da çıkıp teslim olacaklar.

ANF istediği kadar uzu açık uydursun. Zaten bu saldırılar (demin haberini verdiğimiz) oradakileri kurtarmak için. Dikkat edilecek nokta, gece taciz yiyen karakollar Iraka yakın yerler. hakkarinin özelliği bu . Operasyon sürüyor zira Goman dağlarında sıkıştılar. Tümünü imha için bu kadar uzun sürüyor, gece uçaklar yer yer devereye giriyor. helikopter pilotları ırak operasyonları dısında bu kadar yoğun uçuş yapmamıştır. hepsi tek yerde değil gruplar halindeler bazen gruplarda bölünüyor aldıkları egitim bu. şehir içi çatışma planlıyorlardı, hiç ummadıkları anda tepelerinde top mermisi gördüler. o sebeten silahları ağır değil. bu sabah önceden gömdükleri doçkayı yerleştirmeye çalısırken havan yediler. 6 terörist orada parçalandı.
Ö.K.S.F.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: