İşte Hürriyet’in polisi! Gezi Parkı eyle

16 Tem

İşte Hürriyet’in polisi!
Gezi Parkı eylemlerinde polisi taşlarken çekilen görüntüsüyle gündem olan ve polis olduğu bile söylenen Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) MYK üyesi Ulaş Bayraktaroğlu için örgüt üyeleri sokaklara özgürlük isteyen afişler asıyor.

Önce polis ilan ettiler şimdi de özgürlük istiyorlar

Taksim Gezi Parkı olaylarında akıllarda kalan karelerden biri de belinde silah olduğu söylenen kişinin polisle çatışmaya girmesi olmuştu.

haber7.com’un haberine göre başta Halk TV, Ulusal Kanal ve OdaTV gibi Gezi Parkı eylemlerinde yalan bilgilerle her türlü kışkırtmayı yapan ve provokasyon hedefleyen medya bu kişiyi polis ilan edecek kadar ileri gitti. Halk TV bu fotoğrafı ‘Taksim’de polis tiyatrosu’ alt yazıyla vererek aslında bu kişinin polis olduğunu ima etmişti. Ancak kısa sürede yakalanan kişinin SDP MYK üyesi olan Ulaş Bayraktaroğlu olduğu ortaya çıkmıştı.

Asıl Hürriyet’in kirli rolüne değinmemek olmaz. Molotof atan Bayraktaroğlu’nun polis olduğunu iddiasını ortaya atan ilk adres hurriyet.com.tr idi.

Hatta Gezi Parkı eylemcileri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun “Taksim’de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı.O SDP’li bir eylemci. Kişinin adı Ulaş Bayraktaroğlu. Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi. Polis diyenlere duyuruyorum, bilginize…” sözlerini de alaya almışlardı.

Gözaltı kararından sonra içeri atılan Ulaş Bayraktaroğlu için marjinal gruplar şimdiler de İstanbul’un merkezi noktalarına astıkları afişlerle, polis ilan ettikleri örgüt üyesine ‘özgürlük’ istiyor.

ÜNLÜ YAZAR VE İSİMLER BİLE SOSYAL MEDYADA BU FOTOĞRAFI PAYLAŞMIŞLARDI

Facebook ve Twitter’da bu iki fotoğrafı paylaşanlar arasında ünlü sanatçı ve yazalar bile olmuştu. http://ow.ly/i/2C49d

Bir Yanıt to “İşte Hürriyet’in polisi! Gezi Parkı eyle”

  1. Abuzer Şahin 16 Temmuz Salı 2013 10:36 #

    Zaten yüzyıldır medya bu ülkeyi yönetiyor. Ama şimdi şartlar değişti. Yeter artık yalan dolan haberlerle bu milleti artık kandıramazsınız. Adalet bir gün kendi yerini bulacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: