Rasim Ozan’dan bomba iddia! Sabah gazete

17 Tem

Rasim Ozan’dan bomba iddia!
Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bugün köşesinde şok edici bir iddia ortaya attı. Kütahyalı, “15 Ağustos’ta büyük bir Alevi ayaklanması yaşanabilir, çok büyük eylemler olabilir.” diye yazdı. Bu iddiasının detaylarını da sabah.com.tr Kütahyalı’ya sordu.

Rasim bey,15 Ağustos’da bir ayaklanma tasarlanıyor diyorsunuz…

Evet,devletin tüm istihbarat birimleri bu konuda ayakta. Hatta birbiriyle kavgalı istihbarat unsurları bile bu konuda söz birliği ediyor.

İçeriği nasıl olacak bu eylemlerin?

Muhtemelen yine ve sadece Erdoğan’ı hedef alan derin strateji devam edecek. AK Parti ve hükümet değil tek hedef Erdoğan. Amaç Erdoğan’sız bir hükümet… Alevileri kalkan yapmak istiyorlar. Hem Aleviler bu oyuna gelmemeli hem de hükümet Alevilerin taleplerini karşılayan acil bir girişim başlatmalı.

Bu ayaklanmanın zemini nasıl yaratıldı?

Alevi meselesi sürdükçe ve özgürlükçü yolla çözülmedikçe bu sosyal zemin varlığını korur. Öte yandan istihbarat birimleri son 6 aydır çok sayıda Alevi dedesinin İran’a götürüldüğünü ve İran istihbaratı tarafından Erdoğan’a karşı kışkırtıldığını söylüyor, kanıtlarımız var diyorlar. Aynı şekilde Alman istihbaratının Alevileri Erdoğan-karşıtı yönde örgütlediği söyleniyor. Bu iki devlet üzerinde özellikle duruyorlar. İşin istihbari kısmı istihbaratçıların işi. Devlet Almanya ve İran’a gereken şekilde haddini bildirir. Alevi kanaat önderlerini de pis oyuna gelmemeleri için uyarır. Biz yazarlar işin “sosyal mesele” kısmıyla ilgilenmeliyiz..

Bu olayın sosyal kısmı nedir, nasıl halledilir?

Büyük Türkiye hedefimiz varsa Alevi yurttaşları da sisteme dahil etmek ve özgürlükçü yöntemlerle Alevi meselesini doğru tanımlamak ve çözmek zorundayız. Yazılarımda bunu anlatıyorum zaten…
http://ow.ly/i/2D8JC

Reklamlar

Bir Yanıt to “Rasim Ozan’dan bomba iddia! Sabah gazete”

  1. Abuzer Şahin 17 Temmuz Çarşamba 2013 16:02 #

    Tüm insanlara duyurucu hakikatı belirten konuyu sizlere belirteceğim. İyi okuyun ve düşünün. Allah Teâlâ insanları inanan ve inanmayan diye. İki gruba ayrırı. 1-İslâm milleti 2-Küfür milleti. Bundan gayrısı yalandır. Alevilik ve Sünnilik din değildir. Ama Alevilik diye yeni bir din çıkarmaya çalışanlar var. O da yanlıştır.
    Allah ibadet yerlerinin neler olduğunu peygamberler vasıtasıyla bu ümmete anlatmış, gerisi yalan ve yanlıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: