Bağış, ‘Provokasyonlara karşı teyakkuzd

24 Tem

Bağış, ‘Provokasyonlara karşı teyakkuzda olmalıyız’
AB Bakanı Egemen Bağış, Gezi Parkı odaklı eylemlerine ilişkin, “Onlar ilk raundu kaybettiklerine inanıyorlar. İçerideki uzantıları ile tekrar karışıklık çıkarmaya çalışacaklardır” dedi. Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi Parkı odaklı eylemleri değerlendirken, “Unutmamak lazım ki, onlar ilk raundu kaybettiklerine inanıyorlar. Bu nedenle de içerideki uzantıları ile tekrar tekrar karışıklık çıkarmaya çalışacaklardır. Vatandaşlarımız provokasyonlara karşı teyakkuzda olmalı” dedi.

Arnavutköy’deki Taşoluk Camisi’nin bahçesinde cemaatle sohbet eden Bağış, AA muhabirinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Mısır’da ordunun yönetime el koymasına ilişkin bir soru üzerine Bağış, “Herkes çok iyi biliyor ki, uluslararası arena sessiz kalmasaydı, bu darbe tutunacak dal bulamazdı. O yüzden AB’nin ve batı dünyasının Mısır’da Mursi’yle birlikte demokrasinin de serbest bırakılması yönünde irade göstermeleri önemlidir” dedi. Bağış, Türkiye’nin ileri demokrasiye geçmesini istemeyenlerin her zaman önlerine engel koymaya çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Türkiye’nin büyümesi, kalkınması, ilerlemesi birilerini fena halde rahatsız etti. İşte bundan dolayı da Gezi Parkı ile Türkiye’nin önünü tıkamak istediler. Fakat Türkiye onlara en güzel cevabı Kazlıçeşme’deki, Sincan’daki, Kayseri’deki, Erzurum’daki ve Samsun’daki yüzbinlerle vermiştir. Unutmamak lazım ki, onlar ilk raundu kaybettiklerine inanıyorlar. Bu nedenle de içerideki uzantıları ile tekrar tekrar karışıklık çıkarmaya çalışacaklardır. Duran adam eylemleri, içkili iftar eylemleri ve teravih eylemleri işte bunun içindir. Ateşin küllenmemesi, eylemlerin her daim sıcak tutulması içindir.”

Vatandaşlardan bu ve benzeri provokasyonlara karşı teyakkuzda olmalarını isteyen Bağış, hep birlikte belirli bir seviyeye getirdikleri çözüm sürecini ve diğer süreçleri hayırlısıyla tamamına erdirip halkı bu belalardan kurtaracaklarını kaydetti.
http://ow.ly/i/2GTxn

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: