Sansür bahane maaş şahane! Anadolu Ajans

24 Tem

Sansür bahane maaş şahane!
Anadolu Ajansı’ndan aldığı 852 bin lira rekor emeklilik tazminatıyla bilinen Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Ercan Sadık İpekçi, AA’yı karalamak için bu kez “Sansüre Hayır” etkinliğini bahane etti.

Tek kişilik açlık grevi bile yapan İpekçi, “Sansüre Hayır Demek İçin Buluşuyoruz” etkinliği kapsamında AA Genel Müdürlüğü ile AA’nın İstanbul ve İzmir bölge müdürlükleri önünde eylem yapmaya hazırlanıyor.

Anadolu Ajansı, son 2 yılda gerçekleştirdiği atılımlarla ulusal ve uluslararası arenada başarılı çalışmalarıyla öne çıkarken, TGS öncülüğünde hareket eden bazı kesimlerin kurumun başarısını karalamaya çalışması AA’yı “dünya ajansı” hedefinden saptırma girişimi olarak yorumlanıyor.

Yaptığı habercilik atağı ve yayınlarla Türkiye’nin gururu olan AA, yıllarca kurumdan ekmek yiyen ve yüz binlerce lira alarak kendi istekleriyle emekli ayrılan bazı eski çalışanlar ise TGS Başkanı Ercan İpekçi ve arkadaşları adeta bu başarıyı gölgelemek için çalışıyor.

Tüm zamanların en zengin muhabiri!

AA’da çalıştıkları dönemde bütün şartlar oluştuğu halde yıllarca emekli olmayarak, verilen masalarda iş yapmadan gün geçiren bu kişilere öncülük eden Ercan İpekçi ise birkaç günlüğüne görevlendirildiği Somali’ye gitmemek için emekli olarak toplam 852 bin 609 TL emekli ikramiyesi aldı.

“Tüm zamanların en zengin sendikalı muhabiri” olarak tarihe geçen Ercan İpekçi’nin başında olduğu TGS’den 580′e aşkın kişinin istifa ederek Medya-İş Sendikası’na geçmesi İpekçi’yi kızdırdı.

Emekli olduktan sonra AA’yı karalamak için çeşitli yollara başvuran İpekçi, “Sansüre Hayır” bahanesiyle beceriksiz yönetimi sonucu üyelerinin TGS’den ayrılmasının faturasını AA’dan çıkarmaya çalışıyor. http://ow.ly/i/2H0xp

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: