200’LÜ AYIP Mısır darbesinin kanlı yüzü

29 Tem

200’LÜ AYIP
Mısır darbesinin kanlı yüzü bir ay içinde 480 kişinin canını aldı. 200 kişinin öldürüldüğü katliam sırasında ise CNN kelebek belgeseli, BBC kraliyet bebeğini, İsrail ile Mısır televizyonları ise darbe destekçilerini gösteriyordu

Mısır’da General Abdülfettah el Sisi tarafından gerçekleştirilen darbe her geçen gün daha da kana bulanıyor. Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin görevinden alınıp kimsenin bilmediği bir yerde hapis tutulması üzerine sokağa dökülen darbe karşıtı Mısır halkına yapılan zulüm gittikçe artıyor. Darbenin ilk gününden itibaren milyonlarca kişinin sokağa döküldüğü Mısır’da darbe yönetimi tüm bu gerçekleri gizlemek için 9 televizyon kanalını kapatırken ülkedeki tüm gazete ve kanallar darbe yanlısı yayın yapıyor.

GEZİCİLER ORTADA YOK
Bu yayınlara uluslararası şöhrete sahip yayın organları da eklenince tüm dünya Mısır’da yaşanan zulüm ve katliamdan haberdar olamıyor. Bakın Gezi olayları sırasında ‘Türkiye’de iç savaş çıktı’ diyerek saatlerce canlı yayın yapan televizyonlar bir gecede 210 kişinin öldüğü katliamda neler yaptı.

CNN’E GÖRE ÇATIŞMA
CNN internet sitesi üzerinden önceki gün yaşanan katliamı sürekli olarak “Müslüman kardeşler, polise ateş açtı.
Çıkan çatışmalarda 75 kişi öldü” şeklinde verirken Christiane Amanpour önderliğinde Ortadoğu’nun en gerçekçi yayınını yaptıklarını iddia ettikleri CNN International ise olaylar sırasında kelebek belgeseli verdi.

BBC’İN AKLI FİKRİ BEBEK
BBC, Mısır’da yaşananları neredeyse hiç olmamış kabul ederken, saat başı haber bültenlerinde kısacık yer verdi.
BBC’nin internet sitesi ise olayları halkın kendi arasında yaşadığı bir çatışma olarak gösterdi. BBC katliam yaşanırken Prens William ve Kate Middleton’ın yeni doğan bebekleri George’u anlatmakla meşguldü.

MISIR’DA TV KALMADI
Mısır’ın en büyük televizyon kanallarından olan el Hayat günlerdir yayın akışını durdurarak Cuma günü herkesi Sisi’ye destek vermek üzere Tahrir’e çağırmıştı.

http://ow.ly/i/2JlUF

Reklamlar

Bir Yanıt to “200’LÜ AYIP Mısır darbesinin kanlı yüzü”

  1. Abuzer Şahin 29 Temmuz Pazartesi 2013 9:55 #

    Küfür tek millettir. Asla kat’a değişmez çünkü Allah bunu son kitap Kur’an’ı Kerim’de ve Peygamber vasıtasıyla bize bildirmiştir. Demokrasi ve özgürlük platformları sahte birer maskedir. İşte Suriye. Filistin, Mısır, Irak, Afganistan, Burma ne buralarda ölüm! Dur diyen var mı?..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: