Türk Kızılayı Mısır’a yardıma hazır Tür

14 Ağu

Türk Kızılayı Mısır’a yardıma hazır

Türk Kızılayı, Mısır’a yardıma hazır olduğunu bildirdi.

Türk Kızılayı, Mısır’a yardıma hazır olduğunu bildirdi.Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Mısır’daki son olaylar üzerine Mısır Kızılayı ile iletişime geçildiği belirtilerek, Türk Kızılayı’nın yardıma hazır olduğu vurgulandı.Açıklamada, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu üyesi Kamil Kolabaş’ın Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’ni ziyaret ettiği belirtilerek, yetkililerle görüştüğü ifade edildi ve Türk Kızılayı’nın bölgede insani görev yapma noktasında hazır olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Doğal afetler kadar insan kaynaklı afetlerde de ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, bir süredir Mısır’da yaşanan olayların neden olduğu can kaybı ve yaralanmalar neticesinde yardım girişimlerini hızlandırdı. Mısır Kızılayı ile iletişime geçen Türk Kızılayı, bölgedeki insan acısının dindirilebilmesi için yardım teklifinde bulundu” denildi.

Türk Kızılayı’nın bölgede yardım çalışması gerçekleştirebilmek amacıyla tüm hazırlıklarını tamamladığına dikkat çekilerek, bölgedeki gelişmelerin devletin ilgili organları ile koordineli şekilde yakından takip edildiği ifade edildi. http://ow.ly/i/2Sqzm

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: