PKK’YA KARŞI SAVAŞIYORUZ! İç savaşın sü

16 Ağu

PKK’YA KARŞI SAVAŞIYORUZ!
İç savaşın sürdüğü Suriye’de İslami partilerin Kürtleri kestiği, katliam yaptığı yönündeki iddialarına ilişkin Kürt İslam Cephesinin Suriye’deki en önemli ismi Selahattin Kürdi, ilk kez STAR’a konuştu. Kürdi, “Kürt – İslam savaşı değil, PKK’ya karşı mücadele ediyoruz. Çünkü PKK’nın da, PYD’de da derdi Kürtler değil bunu herkes biliyor” dedi.

Maskesini hiç çıkarmadı

Merkezi Halep’te bulunan Kürt İslam Cephesinin Esed ve PYD’ye karşı mücadele eden gücünün başında bulunan en önemli ismi Selahaddin Kürdi, Kürtçe konuşarak yaptığımız söyleşide, fotoğraf çekimleri sırasında da yüzündeki maskeyi çıkarmadı. İslami cepheye Esed rejiminin sürekli düşmanlık yaptığına vurgu yapan Kürdi, şimdilerde ise PKK ve PYD’nin kendilerine karşı düşmanlık içinde bulunduğunu söyledi. Afrin’de PYD’nin kendi gençlerini taradığını dile getiren Kürdi, PYD güçlerinin tüm silahlarını Esed rejiminden aldığını iddia etti.

Dertleri Kürtleri korumak değil

İslam – Kürt savaşı şeklindeki haberleri kesin bir ifade ile yalanlayan Kurdi, PYD ve PKK’nın radyo ve TV’lerde yaptıkları propagandaların asılsız olduğunu ve yayınlanan görüntülerin ise Esed zulmünden kalan eski görüntüler olduğunu savundu. Kürdi, “Bu savaş İslam- Kürt savaşı değil, İslami Cephenin PKK ve PYD’ye karşı verdiği savaştır” diyerek Suriye’nin özgürleşmesi ve İslami bir devlet kurulması için mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini dile getirdi. PKK ve PYD’nin Kürtlere zulümden başka bir şey vermediğini belirten Kurdi şunları söyledi: “PYD, burada her evden bir kız ve erkeğin cepheye gönderilmesin istedi. Vermeyenleri ise ölümle tehdit etti. PYD güçleri, bu bölgede kendilerinden başka birilerini istemiyor. Amaçları Kürtler değil. Biz, onlarla (PYD) Kürtlerin menfaatlerini konusunda 5 kez ittifak ettik. Her defasında bunu onlar bozdu. Bizim teslim olmamızı istediler. Biz de bunu kabul edemezdik.”

http://ow.ly/i/2Tr23

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: