Van Halkı Mısır İçin BM Ofisine Yürüdü V

16 Ağu

Van Halkı Mısır İçin BM Ofisine Yürüdü
Van’da Müslüman Kardeşler ile Dayanışma İnisiyatifi, Mısır’da katledilen binlerce şehit için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne yürüdü.
İnisiyatif yetkilileri BM Ofisi önünde yaptığı basın açıklamasında Birleşmiş Milletlere, katledilen masum Mısır halkının sesine kulak verme çağrısında bulundu.

İkindi namazında Erciş yolu üzerinde bulanan Hz. Ebuzer Camiinde bir araya gelen Müslüman Kardeşler ile Dayanışma İnisiyatifi üye ve gönüllüleri, kılınan namazın ardından İstasyon Mahallesi, Terminal 1. Sokak, Hayırlar Caddesi üzerinde bulunan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (UNHCR) doğru yürüyüşe geçti.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı UNHCR binasının önünde yapılan basın açıklamasını inisiyatif adına Cihad Aktaş okudu.

“Bugün Yakub’un Yusuf’un diyarında, Mısırda olan zulme karşı, susmayan vicdanlarımızın sesiyle sesimizi yükseltmek için buradayız” diyen Aktaş, 1928’de Hasan El Benna tarafından kurulan İhvan-ı Müsliminin, o gün de Siyonistler ve haçlı kuklalarının tüm engellemelerine rağmen, Hasan El-Benna şehit edilene kadar hızla büyüdüğünü ve binlerce taraftar bularak kutlu bir hareket haline geldiğini söyledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: