PKK, Qamışlo`da İmam Katletti. Dindar in

26 Ağu

PKK, Qamışlo`da İmam Katletti.
Dindar insanlara yönelik saldırılarını sürdüren PYD, Qamışlo`da kaçırdığı Camii imamı Şeyh Kemal Ahmet İbrahim`i katletti.
Qamışlo`da dindar kesime yönelik saldırılar devam ediyor. 22 Ağustos`ta Qamışlo`nun Kuddurbeg mahallesinde bir cami imamı PYD milisleri tarafından kaçırılarak katledildi. Aynı mahallede iki kişi daha otomatik silahlarla tarandı. Bir kişi de kaçırıldı. Rojava`da hakimiyet kurma çabasını sürdüren PYD`ye göre bölgede dindar olmak veya başka bir oluşuma yakınlık göstermek suç olarak kabul edildiği gibi bölge halkında da bu algı oluşturulmuş durumda. PYD`nin Irak Kürdistanına açılan tek sınır kapısı olan Sémalka`yı da kapattığı belirtiliyor.

İMAM ŞEYH KEMAL, PYD TARAFINDAN KATLEDİLDİ

Qamışlo`nun Kuddurbeg mahallesinde bulunan Xalid bin Velid Camii imamı Şeyh Kemal Ahmet İbrahim, 22 ağustos Perşembe gecesi yatsı namazından sonra kaçırılarak katledildi. Alınan habere göre Cami İmamı ve Vaiz, şeyh Kemal Ahmet İbrahim yatsı namazını kıldırdıktan sonra evine gitmek üzere camiden çıkarken, yüzleri maskeli kişilerce kaçırıldı. Kaçırıldıktan sonra Cami imamının cesedi infaz edilmiş bir şekilde bulunduğu bildirildi. Daha sonra cesedi yakınları tarafından alınıp defin edilmek üzere imamlık yaptığı camiye getirildi.

DAHA ÖNCE DE İMAMIN İKİ OĞLU KATLEDİLMİŞTİ

İmama yakın çevreye göre daha önce Rasul Ayn`da PYD ile En Nusra Cephesi arasında yaşanan bir çatışmada, İmamın iki oğlunun öldürüldüğü ve İmamın da bu vesile ile En Nusra Cephesine yakın görüldüğü için öldürüldüğü ifade edildi.
(Mahmut Özsoy / İLKHA) http://ow.ly/i/2Yo73

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: