Üniversitelerde ”Eylül” Alarmı! İç

29 Ağu

Üniversitelerde ”Eylül” Alarmı!
İçişleri Bakanlığı, sonbaharda Gezi eylemlerinin üniversitelerde tekrarlanması ihtimali üzerine 81 İlin vali ve üniversitelerine gönderdiği genelgede, “Eylemlere meydan vermeyin” dedi.

Genelge ile üniversite kampuslarında yeni eğitim-öğretim döneminde güvenliğin vali ve üniversite yönetimlerinin koordinasyonunda sağlanması ve yeni dönem başlamadan vali başkanlığında rektör, il emniyet müdürü, il jandarma komutanı ve ilgili kurum yetkililerinin toplantı yapması istendi. Genelgede yer alan tavsiye ve taleplerden bazıları şöyle:

EYLEME MEYDAN VERMEYİN: Yasal olmayan eylem ve etkinliklere meydan vermeyin, olaylara karışanları tespit ederek haklarında gerekli yasal işlemleri yapın.

BAKANLARA EK TEDBİR: Bakan ve milletvekillerinin üniversite ziyaretlerinde ek güvenlik tedbirlerini devreye sokun.

YURTLARA KAMERA: Yurtlarda kameralı döneme geçin. (Kampus girişlerine turnike ve manyetik kart giriş sistemleri kurulması için YÖK görevlendirildi.)

GECİKMEDEN GÜÇ: Rektörlerin polis ve jandarma talep etmesi halinde, yeteri kadar kolluk kuvvetini gecikmeden üniversite ve kampus içerisinde görevlendirin.

24 SAAT KOLLUK: Üniversitelerin giriş ve çıkışlarına yakın mahallerde, 24 saat esasına göre yeteri kadar kolluk personeli bulundurun.

DANIŞMANLIK: Kayıt döneminde öğrencilere verilecek danışmanlık hizmetlerinin ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde yerine getirilmesini sağlayın.

AA http://ow.ly/i/30puf

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: