CHP şimdi de Mısır’a gidiyor CHP, Genel

4 Eyl

CHP şimdi de Mısır’a gidiyor
CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak’a yaptığı resmi ziyaretin ardından kritik bir dış temas daha gerçekleştirecek.

Partiden yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile CHP Milletvekili Osman Korutürk 9-12 Eylül günleri arasında Mısır’da temas ve incelemeler yapacak. Mısır Hükümeti’nin daveti üzerine Kahire’yi ziyaret edecek CHP heyeti, ziyaret sırasında, siyasi çevreler, sivil toplum kuruluşları, medya ve ilgili çevrelerle görüş alışverişinde bulunacaklar” denildi.

2 ÜLKE ARASINDAKİ SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Açıklamada ziyaretin gerekçesi ise şöyle açıklandı: Türkiye- Mısır ilişkileri bölge barışı ile istikrarı açısından stratejik önem taşıyor. İki ülke arasındaki mevcut durum ve bölgedeki son gelişmeler bu ilişkilerin sağlıklı bir zeminde olmasını gerekli kılmaktadır. CHP, Türkiye’nin bölgesel ve küresel plandaki itibar ve gücünü her alanda koruma, kollama ve pekiştirme girişimlerini sürdürmeye devam edecektir.

DARBECİLER DAVET ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile CHP Milletvekili Osman Korutürk Mısır’a gidiyor. Loğoğlu ve Korutürk’ten oluşan CHP heyeti Mısır’daki ziyaretleri sırasında, siyasi çevreler, sivil toplum kuruluşları, medya ve ilgili çevrelerle görüş alışverişinde bulunacaklardır. http://ow.ly/i/33qzM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: