Hatay’da Alevi-Sünni çatışması isteniyo

10 Eyl

Hatay’da Alevi-Sünni çatışması isteniyor
Hatay’da ODTÜ protestoları adı altında kirli oyunlar tezgahlanıyor.

Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nde saat 21.00 sıralarında Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, ‘Gezi parkı’ protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması ve ODTÜ’de yaşanan olaylara destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Sloganlar atarak yürüyüş yapan grup Armutlu Mahallesi’nden Gündüz Caddesi girişine kadar geldi.

POLİSLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ÇATIŞMA
Burada polis engeliyle karşılaşan grubun önde gelenleriyle polis arasında yaşanan pazarlıkların ardından polis gruba dağılın uyarısında bulundu. Polisin dağılın uyarısına taş ve demir bilyelerle cevap veren gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan grup üyeleri caddelerde bulunan çöp konteynırlarını ateşe vererek barikat kurdu.

AHMET ATAKAN HAYATINI KAYBETTİ
Bu eylemde kafasına gaz kapsülü ile ateş edildiği iddia edilen 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın hayatını kaybetti.

Bu habere dikkat! Ana diliniz gibi ingilizce konuşmanın sırrı çözüldü. Uzmanlar ingilizce konuşmak için bu yöntemi uyarıyor. Nasıl mı? Tıklayın!
KAFASINA DARBE ALMIŞ
Ağır yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi’ne getirilen Atakan’ın duran kalbi doktorların müdahalesi sonucu çalıştırıldı. Ancak yaklaşık 15 dakika sonra Atakan’ın hayatını kaybettiği bildirildi. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, hastaneye giderek Atakan’ın durumu hakkında bilgi aldı. Akgöl, hayatını kaybeden Atakan’ın başında darbe olduğunu söyledi.

GEZİ’DE ÖLEN 5 İSİM GİBİ YİNE BİR ALEVİ
Gezi protestolarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Medeni Yıldım, Mehmet Ayvalıtaş Alevi’ydi. Dün hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın da bir alevi olması bölgede bir alevi-sünni çatışması çıkarılmak istendiğinin en açık belirtisi olarak görüldü. http://ow.ly/i/36PMe

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: