İbrahim Eren Kimdir?

23 May

shopify site analyticsibrahimeren

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında birçok önemli şirkette üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Kariyerine Boğaziçi Grup’ta başlayan Eren, daha sonra belgesel ve animasyon alanında uluslar arası faaliyet gösteren Who Pictures’i kurmuş ve 600 bölümden fazla üretimle, şirketin içerik pazarında önemli bir noktaya gelmesini sağlamıştır.

İbrahim Eren, daha sonra Türkiye’nin önde gelen kanallarından biri olan ATV’de sırasıyla; ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini yönetmiştir. Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, 2013 yılından beri Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir. TRT’de, TRT 1’in de içinde olduğu 10 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, aynı zamanda bir çok dilde yayın yapan Euronews kanalında ve Türk Telekom AŞ.’de yönetim kurulu üyesidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: